طرح مفهومی آئودی ای-تورن مدل A6 بر روی پلت فرم جدید وسایل نقلیه الکتریکی

آئودی برای اولین بار طرح مفهومی ای-تورن مدل A6 را بر روی پلت فرم جدید وسایل نقلیه الکتریکی عرضه می کند و قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ عرضه آن را آغاز کند.

آئودی به تازگی با طرح مفهومی ای-تورن مدل A6 که امروز در نمایشگاه اتومبیل شانگهای به نمایش درآمد ، آینده خودروهای سدان برقی خود را نشان داد.

  • این سدان بر اساس پلت فرم جدیدی ساخته شده است که آئودی آن را “Premium Platform Electric” یا به اختصار “PPE” می نامد که با همکاری پورشه ساخته شده است.
  • این پلت فرم آئودی را قادر می سازد چندین وسیله نقلیه جدید ارائه دهد ، اولین ماشین در اواخر سال ۲۰۲۲ به جاده برخورد کرد.

 

پلت فرم جدید وسایل نقلیه الکتریکی

 

کانسپت A6 e-tron دارای مشخصات چشمگیری است که از یک خودروی الکتریکی برتر انتظار می رود . A6 دارای باتری ۱۰۰ کیلووات ساعت است و می تواند با شارژر ۸۰۰ ولت تا ۲۷۰ کیلووات را شارژ کند. آئودی ادعا می کند موتور ۳۵۰ کیلوواتی (۴۶۹ اسب بخار) این خودرو در کمتر از چهار ثانیه از صفر تا صد کیلومتر در ساعت (۰-۶۲ مایل در ساعت) رانندگی می کند.

به طور کلی ، از نظر اندازه خارجی ، A6 e-tron تقریباً مشابه بقیه سری A6 / A7 است. اگرچه این امر به دلیل مزایای بسته بندی از سیستم درایو برقی ، فضای داخلی بیشتری نسبت به آن اتومبیل ها خواهد داشت. در مقایسه با e-tron GT ، فقط ۳ سانتی متر بلندتر و بلندتر است.

کانسپت A6 e-tron چندین ویژگی پیشرفته دیگر از جمله چراغ های جلوی LED Digital Matrix آئودی را در خود جای داده است. این موارد به چراغ های جلو اجازه می دهد تا تصاویر را در جاده های پیش رو ارائه دهند و به این ترتیب کنترل بیشتری بر روی نور خارج شده از چراغ های جلو امکان پذیر می شود. مهندسان آئودی حتی یک بازی را برای مفهوم A6 e-tron برنامه ریزی کردند که می تواند با طرح بازی روی دیوار و کنترل آن با تلفن هوشمند انجام شود.

آئودی همچنین دارای پروژکتورهای جانبی است که می توانند زمین را با نمادهای مختلف روشن کنند. یکی از کاربردهای احتمالی پیشنهادی آئودی ، هشدار دادن به دوچرخه سواران در هنگام باز شدن درب توسط راننده است.

در حالی که A6 e-tron تاکنون فقط به عنوان “کانسپت” برچسب گذاری شده است ، به احتمال زیاد نسخه تولیدی آن بسیار شبیه به مفهومی است که امروز منتشر شده است. اتفاق مشابهی با Q4 e-tron رخ داد که هفته گذشته در مشخصات تولید رونمایی شد ، اما دور از نسخه مفهومی که دو سال پیش دیدیم دور نیست.

کانسپت A6

شاید جالبتر در مورد افشای امروز پلت فرم PPE باشد. در واقع این اوج تلاش چندین ساله بین آئودی و پورشه است. آنها اولین بار همکاری خود را در سال ۲۰۱۷ در این حوزه اعلام کردند.

کانسپت A6 فقط اولین آئودی است که در این پلت فرم جدید دیده ایم و آئودی قصد دارد اتومبیل های مبتنی بر پلت فرم PPE را در سطح جهانی ارائه دهد. پورشه نیز از آن استفاده خواهد کرد ، اولین مدل PPE آنها Macan برقی جدید است. سایر خودروهای الکتریکی آئودی از سیستم عامل VW MEB و پورشه J1 استفاده کرده اند.

فروش خودروهای برقی آئودی نیز رو به رشد است و فروش نسخه های کاملاً الکتریکی سال ۲۰۲۰ حدود ۸۰٪ افزایش نسبت به فروش سال ۲۰۱۹ را نشان می دهد.

ایستگاه‌های شارژ

نویسندگان

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید