طرح مفهومی سدان الکتریکی تویوتا رونمایی شد

طرح مفهومی سدان الکتریکی تویوتا

طرح مفهومی سدان الکتریکی تویوتا رونمایی شد

امروز تویوتا یک کانسپت کاملاً جدید و کاملاً الکتریکی سدان را به نام مدل bZ4X رونمایی کرده است که اولین مدل تحت نام تجاری Beyond Zero است. طرح مفهومی سدان الکتریکی تویوتا بسیار فراتر ار انتظارات کاربران است.

این وسیله نقلیه به طور مشترک با همکاری سوبارو (که بدون شک خودروی خود را بر اساس این مفهوم معرفی خواهد کرد) تولید شده و براساس پلت فرم جدید e-TNGA تویوتا ، اختصاص داده شده به وسایل نقلیه الکتریکی شامل باتری با دوام بسیار بالا است.

“تویوتا bZ4X سدان که به طور مشترک با سوبارو توسعه یافته است ، بر روی پلت فرم اختصاصی e-TNGA BEV ساخته شده است. این مفهوم کیفیت افسانه ای ، دوام و قابلیت اطمینان طولانی مدت (QDR) تویوتا را در ترکیب با قابلیت های AWD سوبارو برای دستیابی به رانندگی منتقل می کند. تجربه ای که هم راحت و هم جذاب باشد. “

 

یک کانسپت جدید و تمام الکتریکی

فضای داخلی بسیار زیبا ، نوعی متعارف و دنج به نظر می رسد ، اما مطابق با روند مدرن است: یک صفحه لمسی بزرگ در کنسول میانی و مرکزی با یک فضای ذخیره سازی بزرگ وجود دارد.

“فضای داخلی مفهومی باز به منظور افزایش راحتی و اطمینان راننده در جاده طراحی شده است. با هر جزئیاتی که به طور هدفمند طراحی شده است. موقعیت پایین صفحه تابلو و موقعیت متر در بالای فرمان نه تنها به گسترش حس فضای خودرو کمک می کند ، اما همچنین به افزایش دید کمک می کند تا به رانندگی ایمن و ایمنی راننده کمک کند. “

از نظر فنی ، ما فقط می دانیم که bZ4X کانسپت برپایه پلت فرم e-TNGA ساخته شده و تمام چرخ محرک آن است (با ورودی قوی از سوبارو در AWD). مطمئناً این یک سیستم دو موتوره است.

شرکت تویوتا

 

طبق گفته تویوتا ، bZ4X کانسپت پیشرو اولین مدل از هفت مدل تولیدی آینده Beyond Zero است که تا سال 2025 در سطح جهانی به بازار عرضه می شوند. تعداد کل BEV های اختصاصی در آن زمان 15 عدد خواهد بود.

تویوتا bZ4X در دو کشور ژاپن و چین تولید می شود. این شرکت در نظر دارد تا اواسط سال 2022 فروش جهانی خود را آغاز کند.

 

 

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس