اتوبوس برقی شرکت ترنسدو (Transdev)

اتوبوس‌های برقی مدارس در کبک بومی سازی شده و توسط نیروی برق‌ـ‌آبی حرکت می‌نمایند. شرکت ترنسدو اعلام نمود که سفارش ۲۷ دستگاه اتوبوس تمام برقی مدرسه را با مبلغ چشمگیر ۴/۵ میلیون دلار کانادا برای استفاده در استان کبک نهایی کرده است.

این خودروها به تدریج در مناطق اِستری (Estrie) و مونتِرِجی (Montérégie) واقع در کبک تا حوالی سپتامبر ۲۰۲۰ به کار برده خواهند شد. این ناوگان برقی در کل ۳۱ دستگاه اتوبوس برقی را در اختیار خواهد داشت. این امر باید ترنسدو کانادا را تا به امروز به بزرگ‌ترین اپراتور خصوصی اتوبوس‌های مدارس برقی در آمریکای شمالی تبدیل کرده باشد.

سازنده این خودروها شرکت لایِن الکتریک نیز در کبک قرار دارد.

ترنسدو در حال حاضر مالک بیش از ۸۰۰ اتوبوس برقی در سطح جهان است و پیش‌بینی می‌گردد این رقم در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱،۲۰۰ دستگاه برسد (که تعدادی از آن‌ها سوخت هیدروژنی هستند).

برنامه استان کبک این است که تا سال ۲۰۲۵ میلادی تمامی اتوبوس‌های مدارس برقی شوند.

ترنسدو در کانادا به این دلیل برای توسعه برنامه انتقال انرژی در صنعت حمل و نقل مدارس در کبک انتخاب شده است چون دارای  اکوسیستم محلی پویا است و از طرفی آب در این ناحیه به وفور یافت می‌گردد و این شرکت جزء پاک‌ترین‌ها از نظر زیست محیطی در جهان است. استفاده از این خودورها نوید کاهش ۹۹ درصدی آلایندگی‌های خودروهای سوخت فسیلی را می‌دهد.

بر اساس اعلام شرکت لاین الکتریک، اتوبوس‌های برقی (تا ظرفیت ۷۲ مسافر) با انوع گوناگونی باتری از نظر توان و قدرت پیمایش قابل عرضه هستند (تمامی باتری‌ها ساخت شرکت LG با ۸ سال وارانتی):

  • ۶۵ مایل/۱۰۰ کیلومتر (۸۸ کیلووات بر ساعت)
  • ۱۰۰ مایل/۱۵۰ کیلومتر (۱۳۲ کیلووات بر ساعت)
  • ۱۲۵ مایل/۲۰۰ کیلومتر (۱۷۶ کیلووات بر ساعت)
  • ۱۵۵ مایل/۲۵۰ کیلومتر (۲۲۰ کیلووات بر ساعت)

توان پیشرانه برقی این اتوبوس‌ها ۲۵۰ کیلووات (۳۳۵ اسب بخار) است، در حالی‌که شارژر همراه نصب شده روی آن ۱۹/۲ کیلووات (با قابلیت شارژ DC) است.

 

ایستگاه‌های شارژ

نویسندگان

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید