شرکت ترنسدو کانادا 27 دستگاه اتوبوس برقی مدرسه جدید سفارش داد

اتوبوس برقی ، کبک ، ترنسدو ، مدارس ،

اتوبوس برقی شرکت ترنسدو (Transdev)

اتوبوس‌های برقی مدارس در کبک بومی سازی شده و توسط نیروی برق‌ـ‌آبی حرکت می‌نمایند. شرکت ترنسدو اعلام نمود که سفارش 27 دستگاه اتوبوس تمام برقی مدرسه را با مبلغ چشمگیر 4/5 میلیون دلار کانادا برای استفاده در استان کبک نهایی کرده است.

این خودروها به تدریج در مناطق اِستری (Estrie) و مونتِرِجی (Montérégie) واقع در کبک تا حوالی سپتامبر 2020 به کار برده خواهند شد. این ناوگان برقی در کل 31 دستگاه اتوبوس برقی را در اختیار خواهد داشت. این امر باید ترنسدو کانادا را تا به امروز به بزرگ‌ترین اپراتور خصوصی اتوبوس‌های مدارس برقی در آمریکای شمالی تبدیل کرده باشد.

سازنده این خودروها شرکت لایِن الکتریک نیز در کبک قرار دارد.

ترنسدو در حال حاضر مالک بیش از 800 اتوبوس برقی در سطح جهان است و پیش‌بینی می‌گردد این رقم در پایان سال 2020 میلادی به 1،200 دستگاه برسد (که تعدادی از آن‌ها سوخت هیدروژنی هستند).

برنامه استان کبک این است که تا سال 2025 میلادی تمامی اتوبوس‌های مدارس برقی شوند.

ترنسدو در کانادا به این دلیل برای توسعه برنامه انتقال انرژی در صنعت حمل و نقل مدارس در کبک انتخاب شده است چون دارای  اکوسیستم محلی پویا است و از طرفی آب در این ناحیه به وفور یافت می‌گردد و این شرکت جزء پاک‌ترین‌ها از نظر زیست محیطی در جهان است. استفاده از این خودورها نوید کاهش 99 درصدی آلایندگی‌های خودروهای سوخت فسیلی را می‌دهد.

بر اساس اعلام شرکت لاین الکتریک، اتوبوس‌های برقی (تا ظرفیت 72 مسافر) با انوع گوناگونی باتری از نظر توان و قدرت پیمایش قابل عرضه هستند (تمامی باتری‌ها ساخت شرکت LG با 8 سال وارانتی):

  • 65 مایل/100 کیلومتر (88 کیلووات بر ساعت)
  • 100 مایل/150 کیلومتر (132 کیلووات بر ساعت)
  • 125 مایل/200 کیلومتر (176 کیلووات بر ساعت)
  • 155 مایل/250 کیلومتر (220 کیلووات بر ساعت)

توان پیشرانه برقی این اتوبوس‌ها 250 کیلووات (335 اسب بخار) است، در حالی‌که شارژر همراه نصب شده روی آن 19/2 کیلووات (با قابلیت شارژ DC) است.

 

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس