دوچرخه برقی

دوچرخه‌های برقی در چند سال گذشته از محبوبیت بالایی برخوردار شده‌اند و موجب استفاده کم‌تر به صورت سراسری از حمل و نقل‌های دوچرخه‌ای شدند زیرا با گذر زمان، افراد بیشتری می‌خواهند پدال بزنند ولی مرتب و منظم و بدون عرق کردن به سرکار خود برسند. و مطمئنا توانایی فاصله گرفتن از سایرین در مسیر رفت و آمد از مزایای دوچرخه‌ها نیست. اما با گذشت زمان، توجه افراد به نقاط ضعف دوچرخه بیشتر جلب شده است، مانند؛ دوچرخه سواران از باران و خورشید سوزان در طی دوچرخه سواری در امان نیستند. این مشکلی است که سیتی کیو (CityQ) تا حدی آن را با وسیله نقلیه برقی مسقف خود به نام CityQ Car-eBike، رفع کرده است.

و اکنون شرکت مستقر در اسلو، نروژ، سیتی کیو، پیش سفارش را برای تحویل سال ۲۰۲۱ میلادی باز کرده است.

دوچرخه برقی سیتی کیو برای تولید آماده می‌شود

قبلا با واژه اتوموبیل‌های پدالی برقی آشنا شده بودیم ولی نسخه ۲۰۲۱  سیتی کیو یکی از بهترین گزینه‌هایی است که تا به امروز دیده‌ایم.

دوچرخه برقی سیتی کیو دارای صندوق و فضای باری است برای حمل چمدان، مواد و غذایی و سایر ملزومات. درها و پنجره ها را می توان برای سواری کاملاً محصور یا نیمه محصور تنظیم کرد. این دوچرخه برقی میکرو برای ۲ بزرگسال و یا ۱ بزرگسال و ۲ کدوک فضای صندلی دارد.

جالب این‌جاست که پدال‌های دوچرخه برقی سیتی کیو به هیچ دنده یا زنجیری وصل نمی شوند.

هیچ درایو مستقیمی در این وسیله نقلیه وجود ندارد – فقط نرم افزاری برای فعال کردن سیستم درایو برقی که از موتور برقی ۲۵۰ ولتی وسیله نقلیه استفاده می کند تا حداکثر سرعتی که در اروپا مجاز است؛ ۲۵ کیلومتر در ساعت (۱۵.۵  مایل در ساعت) باشد. این وسیله نقیله برای همل حداکثر ۳۰۰ کیلوگرم (۶۶۰ پوند) مجاز اعلام شده است.

این وسیله به گونه‌ای طراحی شده است که منطبق بر قوانین باربری و چهارچرخه الکترونیکی در اتحادیه اروپا باشد ، به این معنی که می تواند بصورت تئوریک در لاین دوچرخه‌سواران براند، حداقل از لحاظ قانونی .

عرض این وسیله برقی سیتی کیو، ۸۷ سانتی‌متر (۳۴ اینچ) است که درواقع چندان عریض‌تر از یک دوچرخه کوهستان نیست که می‌تواند عرض ۸۰ سانتی‌متری (۳۱.۵ اینچی) داشته باشد. درست است که اندازه سیتی کیوخیلی با دوچرخه کوهستان متفاوت نیست اما وزن آن به ۷۰ کیلوگرم می‌رسد که از سنگین‌ترین دوچرخه کوهستانی که تا به امروز راندم سنگین‌تر است

شارژ کامل هر باتری این دوچرخه برقی، اجازه طی مسافت ۷۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (۴۳ تا ۶۲ مایل) را به راننده می‌دهد.

دوچرخه ، سیتی کیو ، وسیله برقی ، دوچرخه برقی ، خودرو ـ دوچرخه برقی دوچرخه ، سیتی کیو ، وسیله برقی ، دوچرخه برقی ، خودرو ـ دوچرخه برقیدوچرخه ، سیتی کیو ، وسیله برقی ، دوچرخه برقی ، خودرو ـ دوچرخه برقی

مورتن راینینگ، بنیان‌گذار سیتی کیودر بیانیه‎‌ای به الکترک توضیح داد:

سیتی کیو یک دوچرخه الکترونیکی با راحتی و تکنولوژی یک اتومبیل و با مزایای استفاده از دوچرخه است. شما می‌توانید دو کودک و حتی چمدان را بدون این‌که نگران هوای بد ، ترافیک ماشین یا مشکلات پارکینگ باشید، از مبدأ به مقصد برسانید. دیگر لازم نیست نگران مشکلی با چرخ دنده های مکانیکی و یا زنجیر باشید – در این دوچرخه‌های برقی پیشرانه مدیریت شده با نرم‌افزار جایگزین این مشکلات شده است، همانطور که در خودروهای برقی مشاهده می‌شود. – به همین دلیل است که آن را CityQ Car-eBike (خودرو ـ دوچرخه برقی سیتی کیو) می‌نامیم.

پس از سه سال توسعه و طراحی، دوچرخه برقی سیتی کیو برای پیش سفارش آماده است. ۹۹ یورو هزینه‌ای است که شما را در صف انتظار خرید این وسیله نقلیه قرار می‌دهد در حالی‌که پیش بینی می‌شود حداقل قیمت خرید در سال ۲۰۲۱، ۶۰۰۰ یورو می‌باشد.

CityQ Car eBike به نسبت رقبای خود بسیار گران‌تر است . رقیب آمریکایی PEBL، دوچرخه برقی خود ۱۰.۰۰۰ دلار قیمت‌گذاری کرده است و تا زمانی‌که بدنه Car e-Bike با پنل خورشیدی پوشاننده نشود، قیمت پیشنهادی مناسب بازار نخواهد بود.

 

ایستگاه‌های شارژ

Authors

,

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید