به روز رسانی جدید نرم افزار خودروهای برقی تسلا

آپشن های جدید تسلا

به روز رسانی جدید نرم افزار خودروهای برقی تسلا

به روز رسانی جدید نرم افزار خودروهای برقی تسلا، بروزرسانی جدید و گسترده نرم افزار خودرو که شامل Disney+، حالت کارواش، hotspot و  است .

تسلا تلاشش را برای ارائه­ بروزرسانی جدید نرم ­افزار ناوگانش شروع کرده است. این بروزرسانی یکی از بزرگترین بروزرسانی­هاست که شامل چندین ویژگی جدید، از قبیل Disney+، حالت کارواش، قابلیت hotspot و چند ویژگی دیگر می­باشد.

می­توان گفت در چند سال اخیر وقتی صحبت از قابلیت بروزرسانی نرم ­افزار بصورت OTA (Over-The-Air) می­شود، تسلا در صنعت خودروسازی پیشتاز بوده است.

به مانند صنعت گوشی­های هوشمند، خودروسازان نیز بطور منظم بروزرسانی ­هایی شامل ویژگی­های جدید و بهبود رابط کاربری سرنشین خودرو و همچنین بهتر کردن تجربه مالکیت ارائه می­دهند.

گاهی این بروزرسانی­ ها کاملا ناچیز هستند بطوری که تنها بهبودهایی را اضافه می­کنند که به ندرت قابل توجهند اما از این به بعد تسلا چند بروزرسانی گسترده ­تر شامل بسیاری از ویژگی­های جدید را ارائه می­دهد که یکی از آنها را امروز در اختیار داریم.

تسلا، امروز ارائه­ بروزرسانی جدید نرم ­افزار خود را شروع کرد که به شرح زیر است:

Disney+

خودروهای تسلا مجهز به یک نرم افزار داخل خودرو هستند با نام Tesla Theater که شامل چند سرویس استریم مانند YouTube و Netflix است و صاحبان خودروهای تسلا می­توانند زمانی که خودروشان در حالت پارک قرار دارد، از آن لذت ببرند.

تسلا توسط این بروزرسانی جدید، Disney+ را به برنامه Tesla Theater اضافه کرده است.

تسلا در توضیح این انتشار نوشته است:

” اکنون شما می­توانید Disney+ را در Tesla Theater تماشا کنید. برای اجرای Tesla Theater درحالی که خودرو در حالت پارک قرار دارد، آیکون Entertainment را زده و سربرگ Theater را انتخاب کنید.”

درحال حاضر تسلا با اضافه کردن Disney+، تمامی سرویس های اصلی استریم را در نرم ­افزار خود فراهم کرده است.

حالت کارواش

تسلا در این بروزرسانی ویژگی جدید Car Wash Mode را برای کمک به تجربه بهتر در کارواش معرفی کرده است:

“حالت کارواش تمامی پنجره ها را بسته، ورودی شارژ را قفل کرده و برف پاک کن ها، دزدگیر، قفل اتوماتیک درها و آلارم سنسور پارک را از کار می­اندازد. برای کارواش­های اتوماتیک که خودرو روی نقاله قرار می­گیرد، گزینه­ی Free Roll غیرفعال شده و از عمل کردن ترمز دستی به صورت اتوماتیک جلوگیری می­کند. برای دسترسی به حالت کارواش گزینه Control>Service>Car Wash Mode را انتخاب کنید.”

این حالت به دارنده­ خودروی تسلا کمک می­کند تا در زمان حضور در کارواش برخی از دردسرهای های گذشته را نداشته باشد.

حالت شستشوی ماشین

تنظیم خودکار تیرگی آینه

تسلا برای خودروهای دارای قابلیت تنظیم خودکار تیرگی آینه این امکان را فراهم کرده تا بتوانند این ویژگی را فعال یا غیرفعال کنند.

تسلا در شرح این ویژگی نوشته:

” در حال حاضر شما می­توانید ویژگی تنظیم خودکار تیرگی را برای آینه ها فعال یا غیرفعال کنید. برای دسترسی به آن گزینه­ Controls>Mirror>Mirror Auto Dim را انتخاب کنید.”

این ویژگی یکی از ویژگی های پرتقاضا از جانب دارندگان خودروهای تسلا بوده است.

بهبود در دوربین داشبورد (Dashcam)

تسلا یک سیستم دوربین داشبورد یکپارچه دارد که از دوربین­های سیستم هدایت کننده­ خودکار برای ثبت وقایع اطراف خودرو استفاده می­کند.

“با استفاده از این بروزرسانی جدید، هنگامی که خودرو یک رویداد امنیتی را شناسایی می­کند (مثل تصادف یا به کار افتادن کیسه هوا) دوربین داشبورد می­تواند به صورت خودکار وقایع را ثبت و ضبط کند بدون اینکه آنها را به تسلا بفرستد. برای استفاده از این ویژگی، گزینه­ی Controls>Safety & Security>Dashcam>AUTOرا انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره چگونگی نصب و استفاده از این ویژگی لطفا به کاتالوگ دارنده مراجعه کنید.”

تا قبل از راه اندازی این ویژگی رانندگان می­بایست آیکون Dashcam را فشار می­دادند تا یک رویداد در حال وقوع را ذخیره کنند.

Range Display

بروزرسانی جدید منتشر شده این قابلیت را نیز ایجاد کرده که شما می­توانید ظرفیت باتری خود را در دو حالت مختلف مشاهده کنید:

“درحال حاضر شما می­­توانید با فشردن دکمه Range Display در کنار آیکون باتری، بین نمایش شارژ باتری به صورت درصد و نمایش آن به صورت واحد مسافت تغییر حالت دهید.”

متصل ماندن به Wi-Fi در حالت رانندگی

تسلا درحال فعال کردن قابلیت استفاده از Wi-Fi hotspots در حین رانندگی است:

” برای متصل باقی ماندن به Wi-Fi در حین تعویض دنده، گزینه­ Wi-Fi icon>Wi-Fi setting>Remain Connected in Drive را انتخاب کنید. این ویژگی مخصوصا برای کاربرانی که تمایل دارند از hotspot برای اتصال به اینترنت استفاده کنند، مفید است.”

این ویژگی برای کسانی که نمی­خواهند برای امکانات حرفه­ای اتصال به اینترنت تسلا هزینه ای بپردازند مساله بسیار مهمی است.

حالت وای فای

زبان ها

و نهایتا به عنوان آخرین مورد که در این مقاله اشاره می­کنیم، تسلا 3 زبان جدید را در بروزرسانی اخیر اضافه کرده است: مجارستانی، رومانیایی و روسی.

 

 

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس