رکورد تحویل خودرو برقی تسلا در سال ۲۰۲۱

رکورد تحویل خودرو برقی تسلا در سال ۲۰۲۱، تسلا (TSLA) رکورد تحویل در نیمه دوم ۲۰۲۱ را اعلام کرد: ۲۰۱۰۰۰ ماشین الکتریکی در سال جاری و به تاریخ ماه اخیر.

تسلا تأیید کرده است که موفق به ساخت ۲۰۶،۴۲۱ دستگاه خودرو و تحویل ۲۰۱،۲۵۰ خودروی الکتریکی در نیمه دوم ۲۰۲۱ شده است – رکورد جدیدی برای این خودروساز الکتریکی.

همانطور که قبلاً گزارش داده بودیم ، انتظارات از تسلا در این سه ماه کاملاً متفاوت بود زیرا مشخص شده است که این شرکت در نیمه دوم سال با چالش های مهم زنجیره تأمین روبرو بوده است.

تأخیر در ورود مدل جدید S به بازار در پایان سه ماهه عقب افتادن از برنامه اصلی را  ایجاد کرد و علاوه بر این ، بیش از ۱۰ هزار وسیله نقلیه در ماه مه مهار شدند ، که باعث سررسید موعد دریافت بسیاری از تحویل ها شد تا زمانی که تسلا توانست سیستم جدید خود را تحت عنوان سیستم بینایی (خودران) به بازار عرضه کند.

در ژوئن و به ویژه در پایان سه ماهه به طور بالقوه تفاوت بسیار مهمی در نتایج کلی تحویل سه ماهه ایجاد کرد.

اخیراً ، تسلا هر سه ماه یکبار رکورد جدید تحویل می گرفت ، ۱۸۵۰۰۰ دستگاه رکورد سه ماهه گذشته بودند ، اما برخی از تحلیلگران پیش بینی می کردند که این مسائل می تواند تسلا در نیمه دوم سال خودروهای کمتری تحویل دهد.

با این حال ، اجماع وال استریت خوش بینانه ترین حالت یعنی۲۰۰ هزار خودرو تحویل شده در نیمه دوم سال بود.

تحویل بالا

نتایج تحویل و تولید تسلا در نیمه دوم سال ۲۰۲۱

امروز ، تسلا نتایج تحویل و تولید خود را برای سه ماهه دوم ۲۰۲۲ اعلام کرد و رکورد تحویل دیگر ۲۰۱،۲۵۰ را تأیید کرد:

تحویل تولید منوط به حسابداری اجاره عملیاتی

مدل S / X 2،۳۴۰ ۱،۸۹۰ ۱۸٪
مدل ۳ / Y 204،۰۸۱ ۱۹۹،۳۶۰ ۷٪
کل ۲۰۶،۴۲۱ ۲۰۱،۲۵۰ ۷٪

این خودروساز در اعلامیه مطبوعاتی مختصر خود درباره نتایج “زنجیره تامین جهانی و چالش های لجستیک” را تأیید کرد:

“در سه ماهه دوم ، بیش از ۲۰۰۰۰۰ وسیله نقلیه تولید و تحویل دادیم. تیم های ما کار برجسته ای انجام داده اند که از طریق زنجیره تامین جهانی و چالش های تدارکات حرکت می کنند.

این اولین باری است که تسلا بیش از ۲۰۰۰۰۰ دستگاه تحویل خودرو در یک چهارم اوایل سال بدست آورد و انتظارات وال استریت را کمی تعدیل کرد.

قابل ذکر است ، تسلا در طی سه ماهه گذشته موفق به تحویل ۱۸۹۰ دستگاه خودروی جدید مدل S شد. اینها نمونه هایی از نسخه به روز شده سدان برقی است که در ژانویه رونمایی شد.

 

 

ایستگاه‌های شارژ

نویسندگان

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید