هوش مصنوعی در سیستم خودران تسلا

هوش مصنوعی سیستم خودران تسلا

هوش مصنوعی در سیستم خودران تسلا

هوش مصنوعی در سیستم خودران تسلا، تسلا از ابر رایانه جدید خود (پنجمین قدرتمند در جهان) برای آموزش هوش مصنوعی خودران رونمایی کرد.

تسلا از ابر رایانه جدید خود رونمایی کرده است که در حال حاضر پنجمین قدرتمند در جهان است و قرار است سلف ابررایانه جدید تسلا Dojo باشد.

این مورد برای آموزش شبکه های عصبی تأمین کننده خلبان Tesla و هوش مصنوعی آینده خود استفاده می شود.

طی چند سال گذشته ، تسلا تمرکز روشنی بر قدرت محاسبات در داخل و خارج از وسایل نقلیه خود داشته است.

در داخل ، به کامپیوترهایی نیاز دارد که بتوانند نرم افزار خودران منحصر به فرد خود را به اندازه کافی قدرتمند کنند و در خارج ، به ابر رایانه ها برای آموزش نرم افزار خودرانش مجهز به شبکه های عصبی که با داده های ناوگان تغذیه می شوند ، نیاز دارد.

مدیر عامل شرکت Elon Musk در حال پرورش پروژه Tesla’s Dojo است که ظاهراً شامل یک ابر رایانه با قابلیت exaFLOP ، یک کوینتیلیون (1018) عملیات شناور در هر ثانیه یا 1000 petaFLOPS است – و آن را به یکی از قدرتمندترین رایانه های جهان تبدیل کرده است.

اما این شرکت ابررایانه های دیگری را نیز در راه رسیدن به Dojo توسعه داده است و حالا آندره كارپاتی ، رئیس هوش مصنوعی تسلا ، از جدیدترین آنها در جریان كنفرانس 2021 در زمینه شناخت رایانه و شناخت الگو ، رونمایی كرده است.

کارپاتی درباره این تلاش اظهار نظر کرد:

“ما یک شبکه معماری شبکه عصبی داریم و یک مجموعه داده داریم ، یک مجموعه داده 1.5 پتابایتی که به مقدار زیادی محاسبات نیاز دارد. بنابراین من می خواستم به این ابر رایانه دیوانه ای که اکنون در حال ساخت و استفاده از آن هستیم ، یک پلاگین بدهم. از نظر ما ، دید رایانه نان و کره کارهایی است که ما انجام می دهیم و آنچه خلبان اتوماتیک را امکان پذیر می کند. و برای اینکه واقعا خوب کار کند ، باید بر داده های ناوگان تسلط داشته باشیم و شبکه های عصبی عظیم را آموزش دهیم و آزمایشات زیادی انجام دهیم. بنابراین ما برای محاسبه سرمایه گذاری زیادی انجام دادیم. در این حالت ، ما یک خوشه داریم که با 720 گره 8x A100 از نسخه 80 گیگابایتی ساخته ایم. بنابراین این یک ابر رایانه عظیم است. در واقع فکر می کنم از نظر فلاپ ، تقریباً شماره 5 ابر رایانه در جهان است. “

سیستم خودران تسلا

ماسک همچنین پیش از این گفته بود که تسلا در نهایت قصد دارد ابر رایانه های خود را در دسترس سایر شرکت ها قرار دهد تا آنها بتوانند شبکه های سیستمی خود را روی آن آموزش دهند.

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس