توافق جدید تسلا برای تولید باتری خودروهای برقی

باتری جدید از فن آموری تسلا

توافق جدید تسلا برای تولید باتری خودروهای برقی

توافق جدید تسلا برای تولید باتری خودروهای برقی، تسلا توافق نامه جدید تولید سلول باتری با CATL را برای تأمین حجم بالای باتری منعقد می کند.

تسلا در میان رقابت برای تأمین منبع تغذیه با ظرفیت بالا باتری در صنعت خودرو ، با CATL ، بزرگترین تولید کننده باتری چین ، توافق نامه جدید باتری طولانی مدت را امضا کرده است.

انقلاب وسایل نقلیه الکتریکی برای ادامه رشد با سرعت بالا به مقدار بسیار قابل توجهی باتری نیاز مبرم دارد.

ظرفیت تولید جدید به محض دسترسی به خودروسازان در حال افزایش است در واقع این فرآیند اغلب قبل از ساخت کارخانه های جدید تولید باتری است.

برای مدت زمانی طولانی ، تسلا فقط پاناسونیک را به عنوان تأمین کننده سلول برای وسایل نقلیه الکتریکی خود تأیید کرده بود.

این شرکت توانست خودروساز ژاپنی را متقاعد کند که از سلولهای باتری لیتیوم یونی استوانه ای خود که قبلاً عمدتا در لپ تاپ ها استفاده می شد ، در اتومبیل های برقی نیز استفاده کند. این خلاقیت و تحول گونه جدیدی از نحوه استفاده از باتری خودروهای برقی را به ارمغان آورد.  اکنون ، این شیوه به روشی استاندارد شده تبدیل گردیده و خودروسازان برای تأمین باتری لیتیوم یون می جنگند.

با شروع تولید در Gigafactory شانگهای ، تسلا تصویب تأمین کنندگان دیگر ، یعنی LG Chem (اکنون LG Energy Solution) و CATL را آغاز کرد.

بر طبق شواهد موجود و کنونی بازار جهانی  در خال خاضر CATL به سرعت به بزرگترین تولید کننده سلول باتری در چین تبدیل شده است.

تسلا و توسعه قن آموری باتری خودرو تمام الکتریکی

این پروسه با اتوبوس های برقی آغاز شد ، اما سلول های باتری آن امروزه به طور معمول در بسیاری از دستگاه های الکتریکی تولید شده در چین مورد استفاده قرار می گیرد و این شرکت در حال ساخت کارخانه های جدید تولید باتری در سراسر جهان برای پشتیبانی از تولید EV در بازارهای دیگر است.

اکنون ، CATL اعلام کرده است که “توافقنامه قیمت گذاری تولید” جدیدی را امضا کرده است که تأمین برق سلول باتری را از ژانویه 2022 تا دسامبر 2025 تأمین می کند.

این شرکت در بیانیه مطبوعاتی نوشت:

“امضای توافق نامه نشان دهنده شناخت بیشتر تسلا از کیفیت محصول و ظرفیت تولید باتری های این شرکت است که برای تقویت روابط همکاری طولانی مدت و پایدار بین شرکت و تسلا و مطابق با منافع شرکت مفید است. و سهامداران آن. “

همکاری تسلا با CATL با افزایش تولید مدل 3 با سلول های باتری آهن لیتیوم ، در حال حاضر برای خودروساز بسیار مفید بوده است تا تولید خود را در Gigafactory شانگهای افزایش دهد.

 

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس