شاسی بلندها ، فورد ، ماشین الکتریکی ، پیکاپ ، وانت

شاسی بلندها، پیکاپ‌ها و وانت‌های برقی

یکی از بزرگ‌ترین موانع برای قبول خودروی برقی توسط عموم جامعه، نبود ماشین‌های الکتریکی مورد علاقه خریداران است: یعنی شاسی بلندها (ماشین خانواده)، پیکاپ‌ها و وانت‌ها. فورد مدل Mach-E می‌تواند اولین قدم برای پر کردن شکاف‌های موجود در بازار باشد.

شرکت فورد در آوریل سال گذشته (۲۰۱۹)، ۵۰۰ میلیون دلار در Rivian (تولیدکننذه وسایل نقلیه الکتریکی آمریکا) سرمایه‌گذاری کرد و همچنین در پروژه تأمین بودجه استارتاپ خودروی برقی به مبلغ ۱.۳ میلیارد دلار در ماه دسامبر شرکت داشت.

شرکت لینکلن، شرکت تابعه فورد،  تأیید کرده که در حال همکاری با شرکت Rivian برای تولید یک خودروی برقی جدید است؛ این ماشین الکتریکی یک شاسی بلند سوار بر روی شاسی ساخت شرکت Rivian. فروش انبوه این شاسی بلندها برای اواسط سال ۲۰۲۲ میلادی پیش‌بینی شده است.

در همین حال، فورد در حال توسعه وانت‌های هیبریدی در کارخانه خود است. در سال جاری میلادی خودروی هیبریدی F-150 به بازار معرفی خواهد شد در حالی‌که خودروی تمام الکتریک F-150 همچنان در دست توسعه است. تابستان گذشته، فورد یک ویدیو مفهومی از وانت الکتریکی خود منتشر کرد که مورد پذیرش مصرف کنندگان (مخصوصا دوست‌داران وانت) قرار گرفت. در ماه دسامبر، فورد تأیید کرد که قصد شروع پروسه تولید نسخه‌های برقی و هیبریدی F-150 را در کارخانه‌های میشیگان خود دارد.

مدل F-150 الکتریکی از اوایل سال ۲۰۲۱ عرضه می‌گردد و از الان می‌دانیم که این وانت در بازار بی‌رقیب نخواهد بود.

Rivian می‌گوید: خودرو Mach-E در اواخر سال ۲۰۲۰ در بازار خواهد بود.

سایبرتراک تسلا و نخستین پیکاپ برقی جنرال موتورز نیز تا پاییز سال ۲۰۲۱ میلادی به بازار خواهند آمد. جنرال موتورز اخیراً سرمایه‌گذاری جدید ۲/۲ میلیارد دلاری را در کارخانه دیترویت‌ـ‌همترامک خود اعلام نمود، جایی که قصد دارد چندین مدل الکتریکی تولید کند.

با ما در ولتی همراه باشید و از  محصولات خودروهای برقی نیز دیدن فرمایید!

 

ولتی

Authors

,

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید