ب‌ام‌و پلاگین هیبریدی

خودرو پلاگین هیبریدی ب‌ام‌و ۳۳۰E در سال ۲۰۲۱ به بازار معرفی خواهد شد و خودروی دیگر، مدل ۳۳۰e xDrive با دیفرانسیل مرکزی را به بازار معرفی نمود.

خودروی جدید سدان اسپرت دارای یک موتور ۲ لیتری BMW Twinpower Turbo با قدرت ۱۸۱ اسب بخار و گشتاور ۲۵۸ پوند فوت (۳۵۰ نیوتون متر)، در کنار یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۰۷ اسب بخار و گشتاور ۷۷ پوند فوت (۱۰۴ نیوتون متر) کار می‌کند. یک باتری ۱۲ کیلووات ساعت (۹.۰۹ کیلووات ساعت خالص) در زیر صندلی‌های عقب قرار دارد. برد الکتریکی مدل ۳۳۰E برابر ۲۲ مایل معادل ۳۵ کیلومتر (۲۰ مایل معادل ۳۲ کیلومتر برای مدل xDrive)، و *MPGe مدل ۳۳۰E، حدود ۷۵ (و ۶۷ برای مدل xDrive) تخمین زده شده است و شتاب ۰-۱۰۰ مدل ۳۳۰E، برابر ۵.۶ ثانیه است (۵.۷ ثانیه برای xDrive).

330e ، xdrive ، گشتاور ، پلاگین هیبریدی ، ب‌ام‌و ، هیبریدی

MPGe: معادل مایل بر هر گالن بنزین

هر دو مدل دارای یک انتقال استپترونیک اسپرت ۸ سرعته هستند که به ‌طور هوشمند، استراتژی تغییر آن را برای موقعیت‌های مختلف رانندگی تطبیق می‌دهند. برای مثال، گیربکس می‌تواند از داده‌های سیستم ناوبری و سنسور رادار استفاده کند تا از تغییر دنده غیر ضروری برای رد کردن پیچ‌ها، و یا کاهش دنده هنگام نزدیک شدن به خودروی دیگر، جلوگیری کند.

Steptronic در اصل یک گیربکس اتوماتیک معمولی با مبدل گشتاور است که دارای یک اهرم تغییر است که اجازه می‌دهد تا نه تنها حالت‌های کلاسیک درای PRND (پارک، معکوس (دنده عقب)، خنثی (خلاص)، درایو (حرکت) را درگیر کند، بلکه یک انتخاب دستی از دنده‌ها نیز می‌باشد. می‌توانید با کج کردن اهرم تغییر جهت به سمت چپ یا راست، بین حالت خودکار و دستی حرکت کنید.

یک مجموعه عظیم از سیستم‌های کمکی استاندارد و اختیاری برای راننده وجود دارد ؛ از جمله آن می‌توان به کنترل فعال کروز با عملکرد ترمز Stop و Go، اخطار برخورد تصادفی از جلو، اخطار رد کردن خط، شناسایی نقاط کور، محافظت در برابر برخورد از عقب، هشدار متقاطع (سنسور فاصله با ماشین‌های دیگر- از عقب)، کمک به پارکینگ و یکی از سیستم‌های کمکی مورد علاقه خود من، دستیار ترافیک طولانی.

سیستم فعّال استاندارد برای عابرین پیاده، با سیستم‌های بلندگوی بیرون ماشین کار می‌کند؛ که هنگام کار در حالت الکتریکی در سرعت ماکسیموم ۲۰ مایل بر ساعت (معادل ۳۲ کیلومتر بر ساعت)، صدایی منحصر به فرد تولید می‌کند که به طور خاص برای “ب‌ام‌و”‌های الکتریکی ایجاد شده است.

رونمایی از خودروها

هر دو مدل قرار است در ماه می ‌در آمریکا رونمایی و به بازار عرضه شوند. قیمت پیشنهادی “ب‌ام‌و” برای مدل  هیبریدی ۳۳۰E 44.500 دلار آمریکا و برای مدل هیبریدی ۳۳۰ExDrive 46.500 دلار بعلاوه ۹۹۵ دلار هزینه تحویل پیش‌بینی شده است.

330e ، xdrive ، گشتاور ، پلاگین هیبریدی ، ب‌ام‌و ، هیبریدی

Motor Authority خاطرنشان می‌کند که: پیش از این پیش بینی می‌شد که “ب‌ام‌و” مدل سری ۳ تمام الکتریکی را به بازار عرضه کند، امّا احتمالا آن به مدل به نفع مدل i4 که قرار بود در سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه شود، از دایره محصولات عرضه شونده حذف شد.

 

ولتی

Authors

,

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید