اولین مسابقه آفرود خودروهای برقی در کویر برگزار می شود

مسابقه ای با عنوان Extreme E ، که در واقع سری جدید مسابقه های آفرود برقی است با مسابقه افتتاحیه خود در صحراهای العولا واقع در عربستان سعودی آغاز خواهد شد. نحوه مشاهده مسابقات و راهنمای آن را می توانید در وب سایت Extreme E’s بیابید.  سایر رویدادهای مسابقه ای مانند سرعت و دور مقدماتی نیز در رسانه های اجتماعی Extreme E پخش می شود.

اولین مسابقه آفرود خودروهای برقی بر اساس ایده ایجاد مسابقه های الکتریکی به مکان های مختلف و از راه دور در محیط زیست شکننده و چالش برانگیز برای افزایش آگاهی از تغییرات آب و هوا راه اندازی شده است.

در این فصل پنج مسابقه برگزار می شود که هر یک در پس زمینه های مختلف محیطی برگزار می شوند – صحرا ، اقیانوس ، قطب شمال ، آمازون و یخچال های طبیعی. هر مسابقه برای برجسته کردن تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر محیط مربوطه و چگونگی حمل و نقل الکتریکی برای کاهش اثر کربن بشر در نظر گرفته شده است.

اولین مسابقه ، در صحرا ، تمرکز آشکاری بر این اهداف بیبان زایی دارد. با افزایش دمای کره زمین به دلیل تغییر اقلیم ، بسیاری از مناطق شاهد خشکسالی و جنگل زدایی بیشتری خواهند بود. در واقع Extreme E به پیش بینی هایی اشاره می کند که نشان می دهد اگر تغییر آب و هوا بدون کنترل ادامه یابد ، میلیاردها نفر در معرض دوره های کمبود آب قرار خواهند گرفت و تا صدها میلیون نفر آواره می شوند و این امر باعث افزایش پناهندگی در اقلیم های مختلف می شود.

 

 

تمرکز بیشتر این دور مسابقات بر جلب توجه عموم مردم به استفاده هرچه بیشتر از خودروهای برقی جهت حفظ محیط زیست جهانی می‌باشد و همچنین یادآوری این مطلب مهم که تغییرات آب و هوایی بسیار مهمتر از آن چیزی است که در نگاه جهانی تلقی می‌شود و نیاز مبرم به اقدام اصلاحی و پیشگیرانه در این زمینه وجود دارد.

 

ایستگاه‌های شارژ

نویسندگان

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید