اجتناب از اضطراب برد خودروی برقی، با یک لیست برای سفر جاده‌ای

اضطراب برد خودروی برقی ، خرید خودروی برقی ، ایستگاه شارژ ، شارژ خودروی برقی ، ولتی ، پلاگ شیر ، خرید خودروی برقی ، اجاره خودروی برقی

رانندگانی که قصد خرید خودروی برقی را دارند، اغلب به اضطراب برد خودروی برقی، اشاره می‌کنند، یا این تصویر که نمی‌توان روی خودروهای برقی برای سفر جاده‌ای طولانی مدت حساب کرد. شما فقط نیاز است خودروی برقی خود را بشناسید، ایستگاه شارژ مناسب را پیدا کنید، نسبت به اجاره یا خرید خودروی برقی تصمیم بگیرید و شارژ خودروی برقی خود را برنامه ریزی کنید.

اضطراب برد خودروی برقی ، خرید خودروی برقی ، ایستگاه شارژ ، شارژ خودروی برقی ، ولتی ، پلاگ شیر ، خرید خودروی برقی ، اجاره خودروی برقی یکی از دلایلی که این بلاگ نوشته شده برای نقض این عقیده غیر علمی است.

فناوری باتری خودروهای برقی طی چندین سال گذشته به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است. بسیاری از خودروهای برقی بدون توقف (و الیته بدون هیچ اضطرابی) می‌توانند روزانه حدود ۲۰۰ مایل (۳۲۱.۸ کیلومتر) مسافت را طی کنند. تا به امروز اطلاعات و نکات مورد توجهی در مورد راندن خودروهای برقی در ولتی آموخته‌ایم و نکاتی قابل توجه در خصوص کارآمد کردن آن‌ها ارائه داده‌ایم.

فناوری خودروهای برقی

رانندگان خودروهای برقی، بر تفاوت‌هایی که اخیرا فناوری خودروهای برقی و باتری‌ها در تصمیم‌گیری برای راندن خودروی برقی در آن‌ها ایجاد کرده‌اند، تأکید فراوانی می‌کنند. آن‌ها همچنین از منحنی یادگیری مشابهی که تا به امروز در ولتی به آن اشاره کرده‌ایم، یاد می‌کنند. اما در آخر همه آن‌ها به نتیجه‌ای مشابه رسیدند: رانندگی با خودروی برقی فوق‌العاده، سرگرم کننده، آسان، قابل اعتماد و دوست‌دار محیط زیست است.

رانندگی با خودروی برقی در مسافت‌های طولانی متفاوت از مسیرهای روتین شما از و به خانه و محل کار است. اگر به یک سفر جاده‌ای و متعاقبا اضطراب برد خودروی برقی فکر می‌کنید، امیدواریم که این اینفوگرافیک به شما در ساخت و ساده‌سازی منحنی یادگیری کمک کند. ما نکات را به سه دسته تقسیم کردیم: (۱) داشتن خودروی برقی (۲) همیشه شارژ داشتن و (۳) نکات تکمیلی. امیدواریم به زودی خودتان متوجه آسان و لذت بخش بودن رانندگی با خودروی برقی بشوید.

اضطراب برد خودروی برقی ، خرید خودروی برقی ، ایستگاه شارژ ، شارژ خودروی برقی ، ولتی ، پلاگ شیر ، خرید خودروی برقی ، اجاره خودروی برقی دسته اول: داشتن خودروی برقی

آیا شما صاحب خودروی برقی هستید؟ اگر جواب شما بله است، شما می‌توانید این جدول را تیک زده و اطلاعات دسته دوم را پیگیری کنید. در غیر این صورت، زمان پیدا کردن خودروی برقی اجاره‌ای است.

اگر در کانادا یا اروپا سفر می‌کنید، امکان پیدا کردن آژانسی برای اجاره خودروی برقی در یکی از خیابان‌های اصلی شهر بسیار زیاد است. اما بر خلاف آن، در آمریکا این امکان بسیار کم و نزدیک به صفر است ( و این نیاز به تغییری اساسی و سریع دارد). خوشبختانه، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد. یکی از این گزینه‌ها «تورو» نام دارد؛ تورو دقیقا مانند ایر بی-اند-بی عمل می‌کند. در موتور جستجوی پلتفرم تورو، شهر مورد نظر و تاریخ مد نظر خود را وارد می‌کنید، سپس گزینه «الکتریکی» یا «برقی» را در لیستی به نام «وسایل نقلیه سبز» انتخاب می‌کنید.بسیاری از دارندگان خودروی برقی که در این پلتفرم حضور دارند، برد خودروی برقی خود را نیز در اطلاعات اضافی صفحه خود اضافه می‌کنند و این موجب کاهش اضطراب برد خودروی برقی در اجاره کنندگان آن می‌شود.

پلتفرم اجاره خودروی برقی

«تورو» پلتفرمی برای اجاره خودروهای برقی برای سفر است، اما اگر شما به دنبال اجاره خودرویی برقی تنها برای یک روز می‌گردید، گزینه‌های بیشتری برای اننتخاب دارید. پلتفرم «ماون» « Maven » در نه شهر از آمریکا فعالیت می‌کند و شرکت‌های استارت‌آپی دیگری مانند BlueIndy و BlueLA در یک شهر خاص امکان اجاره خودروی برقی را برای شما فراهم می‌کنند.

دسته دوم: همیشه شارژ داشتن

اول از همه: برای شارژ خودروی برقی خود از پیش برنامه ریزی کنید.

متاسفانه، همه ایستگاه‌های شارژ میان جاده‌ای رایگان نیستند و مابقی ممکن است کارت اعتباری یا بانکی شما را بدون عضویت در شبکه ایستگاه‌های شارژ نپذیرند. قبل از شروع سفر جاده‌ای، زنجیره‌ ایستگاه‌های شارژ منطقه مقصد یا میانه مسیر خود را بررسی کنید. بسیاری از پلتفرم‌های شارژ خودروی برقی اگرچه رایگان نیاز به ثبت نام اولیه دارند؛ EVgo، Sema Connect، Greenlots، Chargepoint و Plugshare. در برخی از این پلتفرم‌ها/اپلیکیشن‌ها شما امکان ثبت نام ریموت را دارید اما در برخی از آن‌ها به ثبت کارت فیزیکی شما است و همیشه بهتر است که از قبل، برنامه سفر خود را برای کاهش اضطراب برد خودروی برقی بدانید.

خودروی برقی خود را بشناسید!

اطلاعات کاملی از برد خودروی برقی خود داشته باشید. برای سفر جاده‌ای، شما باید تخمین بزنید که با یک بار شارژ، خودروی برقی شما چه مسافتی را طی می‌کند و شما چه زمانی نیاز دارید تا خودروی برقی خود را دوباره شارژ کنید ( Top Up ). در نظر گرفتن شرایط محیطی نیز از مهمات است؛ دمای واقعا سرد، بار سنگین و یا جاده سربالایی یا سرپایینی.

بعد از داشتن اطلاعات کافی نسبت به برد خودروی برقی و تخمین آن با یک بار شارژ، باید ایستگاه شارژی که برای شارژ دوباره خودروی برقی خود، انتخاب کنید. خوشبختانه اپلیکیشن‌های مختلفی در این زمینه موجود هستند. بلاگی در این زمینه منتشر کردیم به نام «برترین اپلیکیشن‌های شارژ خودروی برقی سال ۲۰۲۰» که خواندن آن خالی از لطف نیست. اپلیکیشن‌های مانند Plugshare، ChargeHub، Open charge Map بسیار مناسب هستند. زیرا شما می‌توانید ایستگاه شارژ خودروی برقی مد نظر را بر اساس سرعت شارژ، انواع پلاگین (سوکت) که به خودروی برقی شما بستگی دارد، طبقه بندی کنید. شما می‌توانید از این اپلیکیشن‌ها برای برنامه ریزی ایستگاه شارژ شهر مقصد یا شهر میانه مسیر خود استفاده کنید.

GoogleMaps نیز دوست‌دار رانندگان خودروی برقی شد!

GoogleMaps نیز موتور جستجوی ایستگاه‌های شارژ را به منوی جستجوی خود اضافه کرده است. اما پیشنهاد ما اپلیکیشنی مخصوص به خودروهای برقی است که با توجه به ساخت و مدل ماشین خود و وارد کردن مقصد مورد نظر، مسیر مناسب با ایستگاه شارژ میانه مسیر را بر اساس برد خودروی برقی شما ارائه می‌کند. ( EV Trip Planner )

گزینه خوب دیگر، می‌تواند اقامت شبانه در هتل، متل یا آپارتمان اجاره‌ای با ایستگاه شارژ مخصوص به خود است. با این کار شما می‌توانید خوابی راحت داشته باشید و در عین حال خودروی برقی شما در حال شارژ شدن است. برای یافتن شبکه ایستگاه‌های شارژ از اپلیکیشن‌های اشاره شده نیز استفاده کنید.

برنامه جایگزین

در آخر، برنامه جایگزین داشته باشید! گاهی اوقات شارژر یک استگاه شارژ از دسترس خارج است، یا توسط راننده خودروی برقی دیگری در حال استفاده است. در صورت امکان مسیرهایی را برای رسیدن به مقصد خود انتخاب کنید که دارای چندین ایستگاه شارژ است. برای کاهش اضطراب برد خودروی برقی، برنامه ریزی بهتر از درماندگی است.

دسته سوم: نکات تکمیلی

یکی دیگر از عواملی که اضطراب برد خودروی برقی یا اضطراب را به طور کلی، کاهش می‌دهد موزیک است. خوشبختانه خودروهای برقی دارای سیستم‌های پخش موزیک بسیار پیشرفته‌ای هستند (اغلب صفحه لمسی). پیشنهاد ما برای شما انتخاب یک لیست موزیک قبل از سفر است.

شما می‌توانید حتی از استیکرهای جالبی نیز استفاده کنید که در هر فروشگاه آنلاینی برای فروش ارائه می‌شوند. مانند: «این خودرو در هیچ پمپ بنزینی دیده نمی‌شوند»، «هوای تمیز برای آینده‌ای بهتر» یا «۱۰۰٪ برقی مانند سال ۳۰۰۰». این استیکرها هم خنده‌دار هستند هم با جلب توجه دیگر رانندگان، ممکن است آن‌ها نیز به تعویض خودروی خود با یک خودروی برقی، فکر کنند.

مزایای راندن خودروی برقی

از شتاب خودروی خود لذت ببرید. راندن یک خودروی برقی فقط برای هوای پاکیزه و بدون دود نیست. صدای موتور احتراق داخلی که به آن عادت دارید، در این خودرو شنیده نمی‌شود و این خود بسیار آرامش بخش است.

انجمن آنلاین برای خودروی برقی

به انجمن آنلاین خودروهای برقی بپیوندید. اکثر این اپلیکیشن‌ها/پلتفرم‌ها علاوه بر نقشه ارائه شده به شما این امکان را می‌دهند تا نظر خود را در خصوص ایستگاه‌های شارژ به اشتراک بگذارید یا از نظرات دیگران استفاده کنید. اعلام حضور شما می‌تواند بسیار مفید باشد؛ مانند این اطلاعات که ایستگاه شارژی که ادعا کرده شارژر سریع ( DC ) دارد، آیا ۲۴ ساعته در دسترس استفاده است یا نه، می‌تواند بسیار آموزنده باشد؛ مانند آیا رستوران یا مغازه‌ای در کنار این ایستگاه شارژ هست؟، و حتی شاید خنده‌دار: هیچ‌کس نمی‌داند که عکس‌های آپلود شده در این اپلیکیشن‌ها می‌تواند روزی لبخند بر لب کسی آورد یا نه، و مهم‌تر از همه شما می‌توانید کسی باشید که اضطراب برد خودروی برقی یکی از رانندکان خودروی برقی حاضر در پلتفرم را با نظرات خود کاهش دهید.

همیشه با خود وسایل سرگرم کننده داشته باشید. همان‌طور که می‌دانید، حداقل زمان برای شارژ خودروی برقی ۸ ساعت است. یک کتاب، فیلم، یک بازی یا حتی یک هم‌سفر می‌تواند در گذر زمان به شما کمک وافر کند. شما حتی می‌توانید ایستگاه شارژی را در قسمتی جذاب از یک شهر جستجو و برای استفاده انتخاب کنید تا ساعتی را برای گشت و گذار در شهر بگذرانید.

از سفر خود لذت ببرید!

این بلاگ تنها برای کاهش اضطراب برد خودروی برقی نوشته نشده است. این بلاگ برای شکستن برخی باورهای غیر علمی در خصوص خودروهای برقی و برد آن‌ها نوشته شده است. فناوری باتری خودروهای برقی روز به روز در حال پیشرفت است و به زودی شاهد خودروهای برقی بیشتری در جاده‌ها خواهیم بود.

با ولتی از اخبار و اطلاعات پایه‌ای خودروهای برقی عقب نمانید!

اضطراب برد خودروی برقی ، خرید خودروی برقی ، ایستگاه شارژ ، شارژ خودروی برقی ، ولتی ، پلاگ شیر ، خرید خودروی برقی ، اجاره خودروی برقی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس