نحوه استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ( PlugShare )

استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلی

استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلی

این بلاگ برای توضیح نحوه استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر در یافتن ایستگاه شارژ دلخواه شما می‌باشد.PlugShare یک نرم‌افزار قدرتمند تلفن هوشمند و آنلاین است که به صاحبان خودروهای برقی اجازه مکان‌یابی ایستگاه‌های شارژ و استفاده بهینه از آن‌ها را می‌دهد.

قدرت پیام‌ها

پس از ورود به سیستم ، از عملکرد « پیام ها» برای ارتباط با سایر رانندگان خودروهای برقی استفاده کنید. این یک راه عالی برای متوجه شدن خالی یا در حال استفاده بودن یک ایستگاه شارژ است.

جالب است بدانید؛ این پلتفرم جامع‌ترین و به‌روزترین پایگاه داده ایستگاه‌های شارژ وسایل نقلیه برقی در آمریکای شمالی ، اروپا و آسیاست. این پایگاه داده به صورت خودکار اطلاعات را از بزرگ ترین شبکه های شارژ خودروی برقی انجام می‌دهد، به این صورت که اطلاعات ایستگاه را هر چند دقیقه یکبار به‌روز می‌کند. اما قدرت واقعی پلاگ شیر، از جامعه مشتریان وفادارش ناشی می‌شود.

پلاگ شیر به کاربران خود (صاحبان خودروی برقی) امکان افزودن، بررسی و ویرایش اطلاعات مربوط به ایستگاه شارژ را می‌دهد، کاربران حتی می‌توانند ایستگاه شارژ مسکونی/شخصی خود را نیز با دیگر رانندگان خودروی برقی به اشتراک بگذارند. این پلتفرم، با زیر ساخت خودروی برقی و با پشتیبانی و همکاری اجتماعی (Crowdsourcing) اداره می‌شود. پلاگ شیر ابزاری ضروری برای هر دارنده خودروی برقی است؛ چه شما یک مشارکت‌کننده فعال در گزارش دهی‌های روزانه این اپلیکیشن باشید، یا فقط از این پلتفرم زمانی استفاده می‌کنید که نیاز به شارژ دارید.

نحوه استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر
شروع:

اپلیکیشن PlugShare را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید (به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل اندروید و ios موجود است)، یا به وبسایت مرجع www.PlugShare.com مراجعه نمایید. نقشه‌ای را مشاهده خواهید کرد، اکنون بر روی محله/ شهر خود بزرگ‌نمایی کنید یا آدرس مورد نظر را در قسمت جستجو تایپ کنید. تهداد ایستگاه‌های شارژی که شما مشاهده می‌کنید بستگی به مکان خاص و میزان بزرگ‌نمایی شما دارد.

حتما تا به این‌جای کار متوجه کدگذاری رنگی شده‌اید:

استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلی
ایستگاه‌های شارژ عمومی
ایستگاه‌های تیپ ۲، سوکت‌های ۲۴۰ ولت یا ۱۲ ولتی استاندارد
استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلی
شارژرهای سریع عمومی
همچنین شارژرهای DC نامیده می‌شوند
استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلی
ایستگاه‌های شارژ مسکونی/خصوصی
ایستگاه‌های شارژ یا خروجی شارژی که توسط کاربران PlugShare به اشتراک گذاشته شده است
استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلی
ایستگاه‌های در حال استفاده
هر ایستگاه عمومی که در حال استفاده باشد یا به هر دلیلی امکان استفاده از آن نیست، در نقشه با این کد رنگی به شما نمایش دادهخواهد شد.

دانستن ایستگاه‌های شارژ نزدیک به محل زندگی شما بسیار جالب است، اما ممکن است شما از شارژر خانگی استفاده کنید و تا زمانی که در منزل خود به سر می‌برید نیازی به شارژر عمومی پیدا نکنید.

با این وجود، اطلاعاتی در خصوص آشنایی با محل زندگی خود و همسایگی آن پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، ممکن است ایستگاه مسکونی را کشف کنید که توسط راننده خودروی برقی / کاربر پلاک شیر به اشتراک گذاشته باشد، و در صورت عضو بودن در اپلیکیشن می‌توانید حتی با آن راننده مکالمه برقرار کنید. (جلوتر در رابطه با عملکرد پیام‌رسانی در استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر توضیح داده می‌شود. )

استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلی
نقشه پلاگ شیر (عکس چپ)، نتیجه جستجو بر اساس مکان یا یک آدری (عکس مرکزی)، و فیلتر ها (عکس سمت راست)که نتایج را بر اساس نوع ایستگاه و پارامترهای دیگر فیلتر می‌کند

برنامه ریزی برای یک ایستگاه شارژ در استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر

بسیاری از خودروهای برقی امروزی دامنه‌ای معادل ۲۰۰ مایل (حدود ۳۲۱ کیلومتر) داردند. این به این معنی است که اگر شما قصد سفر ۸۰ مایلی (۱۲۸ کیلومتر) داشته باشید، حتما قبل از ترک خانه و از دست دادن مزیت شارژر خانگی داشتن، باید برای شارژگیری بعدی خود برنامه ریزی کنید.

نقشه PlugShare را در محدوده مقصد خود بزرگ‌نمایی کنید. به احتمال زیاد در هر محله‌ای که بزرگ‌نمایی می‌کنید مجموعه‌ای از کدگذاری‌های رنگی را پیدا می‌کنید که انواع مختلفی از ایستگاه‌های شارژ نزدیک به مقصد شما، پیدا خواهید کرد.

حال می‌توانید فیلترها. را فعال کنید؛ در اپلیکیشن پلاگ شیر ورژن ios می‌توانید با فشردن علامت « چرخ دنده » و در ورژن اندروید با فشردن دکمه « فیلترها » به منو فیلتر دسترسی پیدا کنید. بسته به نوع ایستگاهی که تمایل دارید در نقشه ببینید می‌توانید فیلتر را فعال کنید: ایستگاه مورد نظر خود ( ایستگاه شارژ سریع یا آرام )، نوع پلاگ یا شبکه شارژ، و نقشه برای نمایش همه ایستگاه‌های شارژ قابل اجرا به روز خواهد شد.

در وبسایت Plugshare.com نیز با همین قابلیت فیلتر از طریق کادر موجود در منو سمت راست و بالای وبسایت مواجه خواهید شد. نوار « گزینه‌های بیشتر » در زیر منو نیز امکان فیلتر کردن جزئی‌تر را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما همچنین می‌توانید با فشردن نماد چرخ دنده در کنار نوار جستجو به این فیلتر دست‌رسی پیدا کنید.

اگر در وبسایت ثبت نام کنید و مدل خودروی برقی خود را به پروفایل خود اضافه کنید، فیلترها به صورت خودکار قابلیت به روزرسانی خواهند داشت.

انتخاب ایستگاه

با بزرگنمایی صفحه نمایش در استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر، به روی مقصد خود و فیلتر آن‌ها با نحواه اتصال دلخواه شما، حال وقت آن است که بهترین ایستگاه برای استفاده خود را انتخاب کنید.

یکی از ایستگاه‌های واقع در مقصد خود را انتخاب کنید. در کنار نام ایستگاه سیستم امتیاز بندی به نام PlugScore را ملاحظه می‌کنید که بر اساس تجربه کاربران از ۰ تا ۱۰ امتیاز بندی شده است. پروفایل هر ایستگاه شامل توضیحات، انواع پریزها و سوکت‌های ارائه شده، یک نقشه، لینک مسیرها، بررسی‌های کاربران، عکس و حضوریابی در ایستگاه مربوط به کاربران  PlugShare می‌باشد.

نکات دیگری که می‌توانید در پروفایل ایستگاه بیابید:
  • هزینه شارژ ( اگر رایگان نباشد )
  • طریقه پرداخت هزینه شارژ ( از طریق پروفایل اپلیکیشن PlugShare و یا پرداخت اعتباری )
  • اگر در حال حاضر کاربر دیگری برای شارژ در این ایستگاه حضور یافته است

استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلییک ایستگاه را انتخاب کنید ( عکس سمت چپ )؛ برای کسب اطلاعات و کارکردهای بیشتر از ایستگاه‌های عمومی ( عکس وسط ) یا خصوصی/مسکونی ( عکس سمت راست ).

استفاده از ایستگاه مسکونی/خصوصی

اگر یکی از نمادهای آبی را انتخاب کنید که نشان‌گر ایستگاه شارژ مسکونی می‌باشد، از شما خواسته می‌شود که با حسای پلاگ شیر خود وارد شود. ( ثبت نام در وبسایت بسیار آسان و رایگان است. )

پس از ورود به سیستم، قابلیت بررسی و خواندن یادداشت‌های کاربران پلاگ شیر که شارژر مسکونی/خصوصی خود را به اشتراک گذاشته‌اند را خواهید داشت. کاربرانی که ایستگاه شارژ مسکونی/خصوص خود را به اشتراک گذاشته‌اند، شرایط ارتباط و نحوه استفاده از ایستگاه را تعیین می‌کنند.

با استفاده از تماس، پیام کوتاه، ایمیل و یا ارسال پیام درون برنامه‌ای، راهنمایی های آنها را دنبال کنید تا کلیه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

سوخت/شارژ الکتریکی ارزان است، اما رایگان نیست. بنابراین علم آداب معاشرت تقاضا می‌کند که با نشانی کوچک، قدردانی خود را از کاربری که شارژر خود را در اختیار شما می‌گذارد، نشان دهید.

چرا ورود به سیستم مهم است

وقتی وارد ایستگاه شارژ می‌شوید، زمان شروع شارژ اعلام کنید که در حال استفاده هستید. برای انجام این کار نیازی به ورود به سیستم ندارید. اعلام استفاده شما از ایستگاه شارژ برای جامعه کاربران خودروی برقی بسیار با ارزش است. ( همچنین فراموش نکنید که هنگام اتمام استفاده از ایستگاه شارژ اعلام کنید. )

بسیاری از ایستگاه‌های شارژ اتصال داخلی شبکه بی‌سیم دارند؛ یعنی زمانی که یک راننده خودروی برقی در حال استفاده از ایستگاه شارژ است، نماد موجود در نقشه پلاگ شیر به رنگ خاکستری در می‌آید. این برای کاربران سیگنالی است تا بدانند که برای استفاده از این ایستگاه شارژ، باید منتظر بمانند. ( جلسات شارژ معمولا حداقل ۱ ساعت و اغلب چندین ساعت طول خواهد کشید. )

اما در نظر داشته باشید که بسیاری از ایستگاه‌های شارژ فاقد اتصال شبکه بی‌سیم هستند. در این حالت، تنها راه اطلاع رسانی با ورود به سیستم صورت می‌پذیرد. در اصل، با ورود به سیستم، کاربران PlugShare در حال تبدیل این مکان‌ها به ایستگاه‌های شبکه هستند.
استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلی

برنامه ریز سفر اپلیکیشن پلاگ شیر به شما کمک می‌کند تا ایستگاه‌های شارژ را در طول مسیر سفر خود پیدا کنید. جستجوگر و فیلتری نیز تعبیه شده تا مسیری که شما مایل به طی آن هستید تا به ایستگاه شارژ برسید، را بررسی و اعمال کند.

با وجود مزیت برنامه ریزی قبل از شروع سفر، مواقعی پیش می‌آید که شما نیاز به شارژ فوری دارید یا فقط نیاز به پر کردن شارژ نیمه خود هستید.

در این شرایط به احتمال زیاد از اپلیکیشن پلاگ شیر و یا وبسایت آن استفاده خواهید کرد تا با قرار دادن موقعیت مکانی فعلی خود نزدیک‌ترین ایستکاه شارژ را بیابید.

مجددا هنگامی که یک ایستگاه شارژ متناسب با موقعیا مکانی خود پیدا کردید، روی آن کلیک کنید تا از در دسترس بودن آن، نوع پلاگین و هزینه شارژ را دریافت کنید.

رانندگان خودروی برقی تسلا مدل S می‌توانند از اپلیکیشن پلاگ شیر، وبسایت و یا درایور وب خود استفاده کنند. پلاگ شیر پلتفرمی سفارشی و مبتنی بر وب را برای دارندگان تسلا به آدرس tesla.plugshare.com ارائه می‌دهد که برای صفحه داخلی مدل S بهینه‌سازی شده است.

این پلتفرم دارای دکمه‌ها و منوهایی با فرمت بزرگ، یک طرح پروفایل ایستگاه سفارشی و دسته بندی نمادهای ایستگاه شارژ در نقشه است. این چینش دکمه‌ها کمک می‌کند تا نبود ویژگی بزرگنمایی در مرورگر وب، هیچ لطمه‌ای به بهینه بودن جستجوگر وارد نشود. نمادهای اشاره شده در بالا که در اپلیکیشن و وبسایت پلاگ شیر موجود است، در این پلتفرم سفارشی نیز موجود است ( با یک عدد در بالای جستجوگر که نمایانگر تعداد ایستگاه‌های موجودی در مجاورت شما می‌باشند. ) هنگامی که یک ایستگاه را انتخاب می‌کنید، نواری با پوشش بزرگ در صفحه نمایان می‌شود تا اطلاعات ایستگاه، بررسی‌ها و عکس‌های ایستگاه را در اختیار شما قرار دهد.

استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلی

پلاگ شیر نسخه‌ای از ابزار مبتنی بر وب را برای کاربرین تسلا مدل S ارائه می‌دهد که دارای صفحه‌ای بزرگ برای بهینه‌سازی کامل پلتفرم می‌باشد.

تعداد ایستگاه‌های خودروی برقی عمومی به سرعت در حال رشد است. با این وجود، ایجاد زیرساخت‌هایی برای خودروی برقی می‌تواند تا حد زیادی در دوره P2P حمایت و قوی‌سازی شود. با اجازه دادن به سایر دارندگان خودروی برقی برای دسترسی به ایستگاه شارژ منزل شما، داشتن خودروی برقی منطقی‌تر نیز به نظر می‌آید ( مخصوصا برای سفر به مناطق مسکونی که احتمالا از ایستگاه‌های عمومی کم‌تری برخوردار هستند. )

به اشتراک گذاری ایستگاه شارژ مسکونی/خصوص شما بسیار آسان است. در برنامه PlugShare، گزینه اشتراک گذاری ایستگاه خانگی خود را از فهرست اصلی برنامه انتخاب کنید. با کلیک کردن بر روی نماد منو (سه خط افقی) در بالا سمت چپ، به منوی اصلی دسترسی پیدا کنید. اگر از وب سایت استفاده می‌کنید، برای شروع فرآیند‌، روی گزینه « مشارکت » کلیک کنید.

از آنجا از شما خواسته می شود تا نام، آدرس (اختیاری)، شماره تلفن (اختیاری)، نوع خروجی (ها) شارژ و هرگونه یادداشت دیگری را که می‌خواهید درج کنید. وقتی پلاگین خود را به اشتراک می گذارید، شما شرایط ، زمان و نحوه دسترسی به ایستگاه شارژ خصوصی خود را تنظیم و کنترل می‌کنید.

راه‌هایی دیگر برای مشارکت

علاوه بر اضافه کردن ایستگاه شارژ خود، شما می‌توانید در هنگام رانندگی و شارژ با اضافه کردن نظرات و ایده‌های خود در انجمن پلاگ شیر عضوی فعال و مؤثر باشید.

استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلیورود به سیستم ( عکس سمت چپ ) راهی آسان و ارزشمند برای کمک به جامعه دارندگان خودروی برقی است. همچنین می‌توانید عکس‌هایی (عکس مرکز) را اضافه کنید یا جزئیات را ویرایش کنید ( عکس سمت راست ) تا مطمئن شوید که داده‌های ایستگاه شارژ صحیح است.

شما می‌توانید تجربه استفاده خود از یک ایستگاه شارژ ( چه تجربه خوب و چه تجربه‌ای تلخ ) را در پلاگ شیر به اشتراک بگذارید. با این اطلاع رسانی شما می‌توانید به بقیه جامعه دارنده خودروی برقی کمک بزرگی در وقت و تجربه کنید. شما همچنان می‌توانید از مجاورت ایستگاه شارژ نیز نظرات خود را به اشتراک بگذارید؛ کافی شاپ یا مفازه‌ای که می‌تواند کمک کننده باشد.

اضافه کردن عکس نیز بسیار آسان است. و یک تصویر می‌تواند گوینده صدها کلمه باشد ( به خصوص اگر به یک راننده خودروی برقی کمک کند تا مکان دقیق ایستگاه شارژ را سریع‌تر پیدا کند ). گاهی اوقات آدرس فقط مافی نیست؛ توضیحاتی شامل عکس، و چند کلمه مانند این‌جا به رایت بپیچید یا به چپ بپیچید کمک به سزایی می‌کند.

شما همچنین می‌توانید ایستگاه شارژی که در نقشه پلاگ شیر نیست را به آن اضافه کنید. شما ممکن است با اطلاعاتی نادرست یا منسوخ در مورد یک ایستگاه شارژ مواجه شود که می‌توانید با کلیک بر روی دکمه ویرایش آن را به روز کنید. اگر به مسئله‌ای بزرگ مانند نبود یک ایستگاه شارژ واقعی برخوردید می‌توانید با « گزارش عدم صحت » آن را به پلاگ شیر اعلا کنید و پیام یا عکسی برای توصیف مسئله را به آن پیوست کنید.

استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلیزیرساخت ‌های خودروی برقی هر روز در حال رشد است. اگر با یک ایستگاه عمومی که در پایگاه داده قرار ندارد مواجه شوید ، می توانید آن را اضافه کنید.

قهرمان شوید

عمل خوب مستحق شناخته شدن است، بنابراین اپلیکیشن پلاگ شیر دارای صفحه‌ای دارای رتبه بندی در سه دسته متفاوت است.

  • کاوشگرها: کاربران توسط تعداد دفعات ورود به سیستم در ۳۰ روز گذشته رتبه بندی می‌شوند.
  • قهرمانان: کاربران توسط تعداد دفعات بازدید و استفاده از ایستگاه شارژ مسکونی/خصوصی خود، رتبه بندی می‌شوند.
  • دیده‌بان‌ها: کاربران توسط تعداد ایستگاه‌هایی که اضافه کرده‌اند رتبه بندی می‌شوند.

این بلاگ برای به اشتراک گذاری نحوه استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر و مزیت‌های استفاده از آن نوشته و در وبسایت ولتی آپلود شده است.

با گسترش روزانه استفاده از خودروهای برقی، پلتفرم‌های مسیریابی و یافتن ایستگاه‌های شارژ هرروز از اهمیت بیشتری نسبت به روز قبل برخوردار می‌شوند و همه ما می‌توانیم از فرهنگ سوخت احتراقی منسوخ به آینده‌ای روشن‌تر و تمیزتر از خودروهای برقی روی آوریم.

استفاده از اپلیکیشن پلاگ شیر ، ایستگاه شارژ ، پلاگ شیر ، درگاه شارژ ، خودروی برقی ، اتصال شبکه داخلی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس