بهترین خودروهای برقی سال ۲۰۲۰ از نگاه Top Gear

بهترین ماشین‌های برقی، Top Gear top 10، تسلا مدل ۳

مجله آنلاین Top Gear، لیستی از بهترین خودروهای برقی برتر سال ۲۰۲۰ را ارائه داد. لیست ۲۰ خودرو اشاره شده به شرح زیر می‌باشد:
رتبه ۱۰
نیسان لیف

[cycloneslider id=”5000-7″]

« لذت خرید نیسان لیف فقط در قیمت آن نیست، بلکه موتور و ظاهر شیک و آینده‌نگرانه آن جذاب‌ترین نکته خرید این خودرو است. برای مسیر حرکتی اکثر دارندگان خودرو، نیسان لیف صرفا منبع حرکتی بهتر است ( این حرف دقیقا برای رانندگان خودروهای بنزینی صدق می‌کند.»

رتبه ۹
تسلا مدل X

[cycloneslider id=”5000-8″]

« خودروی تسلا درهای جدیدی از تکنولوژی را به دنیای رانندگی باز می‌کند، صندلی اضافه می‌کند، و البته که قیمت آن هم آن‌قدرها که فکر می‌کنید اقتصادی نیست. درواقع تسلا سبک زندگی است، و ارزش آن فقط بسته به قیمت آن نیست. »

 

رتبه ۸
هیوندای لونیک برقی

[cycloneslider id=”%db%b5%db%b0%db%b0%db%b0-%db%b9″]

« هیوندای لونیک برقی دارای باتری لیتیوم-یون-پلی‌مری با ظرفیت ۲۸ کیلووات بر ساعت است که نیروی ۱۱۸ bhp را با قدرت موتور ۱۹۴ پوند-فوتی واقع در زیر صندلی‌های عقب، برای چرخ‌های جلو تولید می‌کند. این اعداد برای خودروی اقتصادی یا درواقع روتین این سری از خودروهای برقی تسلا به معنای طی ۶۲-۰ مایل بر ساعت ( تقریبا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ) در فقط ۲/۱۰ ثانیه است. برد حداکثری اعلام شده این خودرو ۱۷۴ مایل ( ۲۸۰ کیلومتر ) است که در مقایسه با نسیان لیف و ب ام و مدل i3 عددی قابل توجه است. »

 

رتبه ۷
رنو Zoe

[cycloneslider id=”5000-9″]

« یک ظاهر شیک و فضای داخلی کافلی، اما برگ برنده خریداران رنو زو، برد فوق‌العاده باتری آن است که این خودروی برقی را به عنوان خودروی برقی شهری برجسته می‌کند. جالب است بدانید که این خودرو فقط ۵.۰۰۰ پوند ( معادل حدود ۶.۴۰۰ دلار ) قیمت گذاری شده است. این خودرو برای همه افراد نیست؛ رنو Zoe اگر برای عملکردش در اتوبان سنجیده نشود بهترین خودروی برقی برای سطح شهر در دنیا است. »

 

رتبه ۶
ب ام و i3

[cycloneslider id=”5000-10″]

« خودروی برقی ب ام و مدل i3 مرغوب‌ترین خودروی برقی است. درواقع مقاومت کردن در برابر خرید ب ام و بسیار سخت است، فقط آماده پرداخت هزینه مناسب با ب ام و هم باشید. »

 

رتبه ۵
آئودی ای-ترون

[cycloneslider id=”5000-11″]

« این خودروی برقی – آئودی ای-ترون – به دنبال شکستن محدودیت‌ها و یا انجام کارهای افراطی نیست، بلکه صرفا یک SUV مصرفی و بدون تاریخ انقضا است. شرکت آئودی از مدل ای-ترون به عنوان وضوح مفهوم نام می‌برد. »

 

رتبه ۴
هیوندای Kona برقی

[cycloneslider id=”%db%b5%db%b0%db%b0%db%b0″]

  1. « این خودرو نقطه اوج خودروهای برقی باتری‌دار ( BEV ) است: برد واقعی ۳۰۰ مایلی ( حدودا ۴۸۲ کیلومتری )، بدنه یک SUV کوچک و با قیمتی زیر ۳۰.۰۰۰ پوند ( معادل ۳۸.۵۰۰ دلار ). برای یک ماشین خانوادگی حتما در نظرش بگیرید! »

 

رتبه ۳
تسلا مدل S

[cycloneslider id=”%db%b5%db%b0%db%b0%db%b0-2″]

هیچ انکاری نیست که تسلا مدل S شاهکار صنعت خودروسازی برقی نیست. مدل S  تسلا، با برد گسترده قابل استفاده ، استفاده آسان برای کاربر و مقدار قابل قبولی از تکنولوژی روز به تولیدکنندگان دیگر درس مهمی داد؛ گاه تکنولوژی پیچیده استفاده را برای کاربر آسان نمی‌کند و به طبع آن فروش آن نیز کاری پیچیده به شمار می‌رود. »

 

رتبه ۲
جگوار I-Pace

[cycloneslider id=”%db%b5%db%b0%db%b0%db%b0-3″]

« جگوار I-Pace با شجاعت به دنیای ناشناخته رفته و به سرعت در آن حرفه‌‌ای و پیشرو بازار می‌شود. یک SUV سریع ، مطلوب و زیبااتفاقا به محیط زیست آسیب نمی‌زند و از  طریق برق تأمین نیرو می شود. »

و در نهایت رتبه یک بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ از نگاه Top Gear می‌رسد به:

رتبه ۱
تسلا مدل ۳

[cycloneslider id=”%db%b5%db%b0%db%b0%db%b0-4″]

« هرآن‌چه تسلا تا به امروز انجام داده در مسیر ساختن مدل ۳ بوده است – یک بازار خودروی برقی انبوه و واقعاً مقرون به صرفه – اما اگر خود خودرو به تنهایی نتواند با مزیت رقابتی پیشرو بازار نشود، تمام این تلاش‌ها بی‌فایده بوده است.

حالا سؤال این‌جاست؛ بعد از گذراندن یک روز در شرکت تسلا ( چه مجازی چه حضوری ) قصد خرید مدل ۳ را پیدا خواهم کرد؟ آیا بازار هدف این خودروهای برقی تنها دوست‌داران و فعالان محیط زیست هستند یا بازار هدف گسترده‌تری را در نظر دارد؟ پاسخ سؤال اول یک بله بسیار قوی است، زیرا تمام بازاریابی‌ها و تبلیغات هوشمند توسط مهندسی طراحی فوق العاده پشتیبانی می‌شوند. »

لازم به ذکر است، این لیستی که Top Gear از بهترین خودروهای برقی سال ۲۰۲۰ منتشر کرده است مختص به فصل اول سال ۲۰۲۰ است.

ایستگاه‌های شارژ

 

 

 

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس