تسلا در حال ساخت ون 12 نفره برقی برای شرکت بورینگ است

ون برقی ، تسلا ، ایلان ماسک ، مسافربری ، پروژه

ون جدید برقی تسلا

اطلاعات مربوط به یک ون جدید برقی تسلا ممکن است بخشی از پروژه جدید ایلان ماسک برای شرکت بورینگ باشد. سال‌هاست که تسلا در مورد ساخت اتوبوس یا ون مسافربری برقی صحبت می‌نماید.

در بخش دوم برنامه اصلی تسلا ، مدیر اجرایی ایلان ماسک درباره دو بخش جدید صحبت نمود که تسلا به دنبال الکتریکی سازی دو بخش دیگر نیز هست:

علاوه بر خودروهایی که توسط مصرف کنندگان استفاده می‌گردد، دو نوع خودروی برقی دیگر مورد نیاز است؛ کامیون‌های سنگین و وسایل نقلیه عمومی شهری. هر دو این خودروهای برقی در مراحل اولیه توسعه هستند و تا سال آینده رونمایی خواهند شد. ما معتقدیم که تسلا سِمی (Tesla Semi) خودروهایی را معرفی خواهد نمود که هم‌زمان با کاهس چشمگیر هزینه‌های حمل و نقل محموله‌ها، ایمنی را نیز افزایش داده و کاربری خودروها را آسان‌تر می‌نماید.

تسلا در نهایت از تسلا سمی، کامیون سنگین خود رونمایی کرد ولی هرگز از یک وسیله حمل و نقل عمومی با قابلیت حمل تعداد زیاد مسافر رونمایی ننمود.

ماسک پیش‌تر در مورد ساختن مینی‌بوس بر اساس مدل اکس (X) توسط تسلا خبر داده بود ولی به نتیجه‌ای نرسید.

صحبت‌هایی در مورد ساخت خودروی مسافربری برای شرکت بورینگ ماسک اتفاق افتاده بود، اما با گذشت زمان، این شرکت استارتاپی معدنی در حال استفاده از خودروهای موجود فعلی تسلاست.

اما در حال حاضر ممکن است یک مقام رسمی در حال کار بر روی یک پروژه جدید برای شرکت بورینگ باشد. برنامه‌ای که خودروی تسلا توسط شرکت بورینگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شرکت بورینگ یک پروژه حلقه‌ای جهت اتصال رانچو کوکامونگا (Rancho Cucamonga) با فرودگاه بین‌المللی آنتاریو در منطقه لس آنجلس بزرگ ارائه کرده است.

مقامات شهر سن برناردینو که نظارت بر این پروژه را بر عهده دارند از این پیشنهاد چنان تحت تأثیر قرار گرفته‌اند که مطالعات خود را در مورد سایر گزینه‌های حمل و نقل کاهش داده و در عوض بر این حلقه متمرکز شده‌اند.

خبرگزاری مرکوی گزارش داد:

یک آژانس حمل تقل شهر سن برناندینو روز چهارشنبه 3 ژوئن به طرح شرکت بورینگ ایلان ماسک برای احداث تونل بزرگراهی که رانچو کوکامونگا را به فرودگاه بین‌المللی آنتاریو متصل می‌نماید، رأی داد. 

این پروژه به نظر می‌رسد مانند پروژه در حال ساخت در لاس وگاس و پروژه پیشنهادی برای فرودگاه شیکاگو اوهِیر باشد.

یک سیستم تونل 2.8 مایلی که فرودگاه را به ایستگاهی در رانچو کوکامونگا متصل می‌نماید و مسافرین توسط وسایل نقلیه برقی درون تونل‌ها تردد می‌نمایند.

کورت هاگمن ، سرپرست ناحیه سن برناردینو ، به خبرگزاری مرکوری گفته است که شرکت بورینگ با همکاری تسلا برای توسعه ون‌های برقی این پروژه همکاری می‌نماید:

“در ابتدا ، این پیشنهاد خواستار طراحی ویژه خودروها توسط تسلا بود. اما هاگمن افزود این شرکت با تسلا همکاری دارد تا ون‌های برقیی را که می تواند تا 12 نفر به همراه چمدان‌های آن‌ها را در خود جای دهند ، طراحی نمایند و ظرفیت حمل مسافر تا 1200 نفر در روز یا 10 میلیون و یا بیشتر در سال را افزایش می‌دهد. “

اطلاعات بیشتری از این وسیله نقلیه در اختیار نگذاشتند.

ون برقی ، تسلا ، ایلان ماسک ، مسافربری ، پروژه

مسئولین شهر مربوطه به همراه شرکت بورینگ گزارشی در مورد مسیرها، هزینه‌ها و جنبه‌های زیست محیطی پروژه تا ماه آگوست یا سپتامبر ارائه خواهند داد.

ایستگاه‌های شارژ

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس