برنامه‌های پسا کرونا در آلمان

آلمان به منظور تشویق خرید وسایل نقلیه برقی به عنوان بخشی از برنامه یارانه بسته محرک پس از همه‌گیری ویروس کرونا را افزایش داده است. یک اقدام برای افزایش فروش خودروهای برقی ارزان قیمت مانند تسلا مدل ۳ و فولکس واگن ID.3 افزایش خواهد یافت.

همچنین این کشور پیش‌تر برنامه مشوق مرتبطی داشت که در حوزه اروپا برجسته بود. برنامه مشوقی آلمان با سایر کشورها متفاوت است چراکه آن‌ها با خودروسازانی مذاکره کرده‌اند که خود نیمی از این برنامه را تشکیل می‌دهند.

هنگامی که آلمان برای نخستین بار برنامه جدید خود را برای تقویت تصویب وسایل نقلیه برقی از طریق مشوق‌های جدید ، از جمله تخفیف ۴،۰۰۰ یورویی در زمان خرید ارائه داد ، تسلا ادعا کرد که آن‌ها به دلیل سرپوش گذاشتن بر روی وسایل نقلیه با قیمت شروع کم‌تر ، عمداً از برنامه خارج شده اند. بیش از ۶۰،۰۰۰ یورو که توسط دولت و صنعت خودرو آلمان مذاکره شده است. پس از این ماجرا، خودرساز مستقر در کالیفرنیا قیمت خود را تصحیح نمود تا بتواند از یارانه دولتی استفاده نماید.

سال گذشته ، آلمان بار دیگر برنامه خود را به روز کرد. در آن زمان ، خودروهای برقی با هزینه قیمت از ۴۰،۰۰۰ یورو، ۶،۰۰۰ یورو و وسایل نقلیه بین ۴۰،۰۰۰ تا ۶۰،۰۰۰ یورو، تخفیف ۵،۰۰۰ یورویی دریافت کردند. نیمی از یارانه ۶،۰۰۰ یورویی توسط دولت و نیمی دیگر توسط صنعت خودرو پرداخت شده است.

اکنون آلمان برنامه خود را به عنوان بخشی از بسته محرک ۱۳۰ میلیارد یورویی (۱۴۶ میلیارد دلار) به روز کرده است.

آن‌ها در حال افزودن ۳،۰۰۰ یورو برای اتومبیل‌های برقی با هزینه کم‌تر از ۴۰،۰۰۰ یورو هستند؛ در نتیجه یارانه کل ۶،۰۰۰ یورو از دولت و تخفیف در کل ۹،۰۰۰ یورو (۱۰،۰۰۰ ~ USD) می@باشد.

تعداد زیادی از خودروهای برقی در آلمان ارزان‌تر از ۴۰،۰۰۰ یورو نیستند اما یک لیست کوتاه رقبایشان از آن‌ها سود می‌برد:

  • ب‌ام‌و i3
  • هیوندای آیونیک برقی
  • هیوندای کُنا برقی
  • کیا نیرو برقی
  • پژو ۲۰۸ برقی
  • رنو زوئی
  • تسلا ۳
وسیله نقلیه دیگری که احتمالاً از انگیزه جدید بهره‌مند خواهد شد فولکس واگن ID.3 است، اگرچه هنوز تحویل داده نشده است.

پیش‌بینی می‌شود قیمت اولیه این خودرو در حدود ۳۰،۰۰۰ یورو باشد که خودروساز قصد دارد پس از مشوق‌ها آن‌را به شدت رقابتی نماید.

آلمان همچنین برای کمک به فروش وسایل نقلیه برقی یک رویکرد دوگانه در پیش گرفته است. آن‌ها نه تنها از تخفیف خریدهای جدید خودرو برقی استفاده می‌نمایند بلکه از سال آینده نیز می‌خواهند مالیات بر روی خودروهای آلوده بیشتر را افزایش دهند.

ایستگاه‌های شارژ

نویسندگان

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید