سایبرتراک ماه‌نورد!

یک طراح، سایبرتراک ماه‌نورد تسلا را که برای رانندگی بر روی کره ماه مهندسی شده را به تازگی ارائه کرده است و به نظر بسیار جذاب می‌آید. آیا واقعاً این مفهوم و این طراحی مهندسی به حقیقت می‌پیوندد؟

دو شرکت ایلان ماسک، در حال حاضر نیروهای اشتراکی بیشتری نسبت به گذشته دارند و ابزارهای سفارشی نیز برای یکدیگر تولید می‌کنند. گزارش شده است که شرکت SpaceX در حال خرید قطعات خودرو از تسلا به ارزش میلون‌ها دلار است.

SpaceX در حال خرید پیشرانه برای فضاپیمای خود از تسلا است. آیا خیلی بعید است که این دو شرکت با هم‌کاری یکدیگر ماه نورد جدیدی را وارد بازار فضایی کنند؟

طراح راندو این مدل مفهومی، چارلی (با نام اینستاگرامی CharlieAutomotive) تصمیم گرفت تا تصاویری از سایبرتراک تسلا زمانی که ساخته شده و بر روی ماه رانده می‌شود را راندو و منتشر کند. عکس‌های زیر پاره‌ای از آن عکس‌ها هستند:

سایبرتراک ، تسلا ، ماه ، حقیقت ، مهندسی

سایبرتراک ، تسلا ، ماه ، حقیقت ، مهندسی سایبرتراک ، تسلا ، ماه ، حقیقت ، مهندسی

 

 

 

 

 

 

 

سایبرتراک ، تسلا ، ماه ، حقیقت ، مهندسی

وسایل نقلیه دارای سابقه طولانی از سفر به فضا هستند در حالی‌که موتورهای احتراقی برای جوّ زمین طراحی و مهندسی شده‌اند. با ورود موتورهای برقی به بازار و توانایی آن‌ها در تولید گسترده‌تر گشتاور در محیطی غیر از جوّ زمین، می‌توان به مفهوم سایبرتراک تسلا برای ورود به عرصه رانندگی بر روی جوّ ماه، اعتماد بیشتری کرد.

سایبرتراک ، تسلا ، ماه ، حقیقت ، مهندسی

با وجود تمام صحبت‌ها در بازار رقابت، از این امر مطمئن هستیم که، تسلا یک قدم از رقبای خود جلوتر است؛ شرکت آئودی بر روی وسایل نقلیه الکتریکی نسل جدید خود شروع به کار می‌کند و تسلا در حال توسعه ماه‌نورد خود معروف به سایبرتراک است.

ویدیوی زیر از اینستاگرام طراح راندو مدل مفهومی سایبرتراک تسلا، Charlie Automotive گرفته شده است که یک تور ۳۶۰ درجه از راندو خود را به طور رایگان در اختیار دوست‌داران خودرو و مخصوصا تسلا قرار داده است:

زمانی‌که از سایبرتراک تسلا رونمایی شد، به نظر خودرویی مفهومی از انبار یک فیلم علمی-تخیّلی آمد، امّا با این طراحی به راحتی می‌توان یک ماه‌نورد و یا مریخ‌نورد نسل یک، را قبل از تولید و تحقق، مشاهده کرد.

ایلان ماسک در قالب شوخی، سایبرتراک را ، به دلیل داشتن شیشه ضد گلوله و بدنه/اسکلت فوق‌العاده سرسخت آن، مناسب آخرالزمان (Apocolypse) دانست.

برخی از این ویژگی‌ها می‌تواند به SpaceX در ساخت خودروهای ماه‌نورد و مریخ‌نورد کمک عظیمی کند.

ایلان ماسک حتی اشاره کرد که: نسخه تحت فشار سایبرتراک تسلا ، می‌تواند کامیون رسمی مریخ‌نوردی ‌شود.

اگر خاطرتان باشد، دو سال پیش، ایلان ماسک در مورد همکاری تسلا و SpaceX بر روی خودرویی با نام “سایبورگ اژدهای تسلا” صحبت کرده بود و حالا نمونه مفهومی آن را در فضای مجازی می‌توان دید.

آیا نمونه واقعی چیزی شبیه به طراحی چارلی خواهد شد؟ یک خودرو با بدنه بیرونی سایبرتراک و اتاقک سایبورگ اژدها؟ شما چه فکری می‌کنید؟

 

سایبرتراک ، تسلا ، ماه ، حقیقت ، مهندسی

Authors

,

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید