هوش مصنوعی تسلا در حال پیشرفت است و این فقط مختص رانندگی خودران نیست

هوش مصنوعی تسلا

هوش مصنوعی تسلا در حال پیشرفت است و این فقط مختص رانندگی خودران نیست

طبق گفته مدیر عامل شرکت تسلا ، استفاده این شرکت از هوش مصنوعی در وسایل نقلیه الکتریکی تولیدی خود در آستانه به روزرسانی نرم افزار و در حال بهبود است و این امر فقط مختص رانندگی خودران صحبت نیست.

در حالی که تسلا به خاطر سرمایه گذاری خود در زمینه هوش مصنوعی برای فناوری خودرانش مشهور است ، این خودروساز همچنین از تخصص خود در یادگیری ماشین و شاخه های دیگر هوش مصنوعی برای توسعه سایر ویژگی های مربوط به کارکرد وسایل نقلیه خود استفاده کرده است.

بهترین مثال برای این امر ویژگی برف پاک کن اتوماتیک آن است.

تسلا قطعاً اولین خودروساز نیست که برف پاک کن اتوماتیک را اجرا می کند ، اما بیشتر خودروسازان دیگر برای تنظیم سرعت برف پاک کن ها از سنسور باران برای تشخیص شدت باران یا برف استفاده می کنند. در عوض ، تسلا تصمیم گرفت تا با استفاده از دوربین های خود ، سیستم بینایی رایانه ای خود را امتحان کند تا شدت بارش باران و برف را تشخیص دهد و برف پاک کن ها را براساس آن اطلاعات تنظیم کند.

رانندگی خودران

در واقع خودروساز یک شبکه عصبی جدید “Deep Rain” ایجاد کرد تا از عهده کار برآید.

در ابتدا چندان کارآمد مبود و به وضوح به اندازه سیستم مبتنی بر سنسور باران سنتی کارایی نداشت ، اما در چند سال گذشته برای کاربرد و کارایی بیشتر بهبود یافته است.

اکنون ماسک پیشرفت مهمی در توانایی بینایی تسلا برای به روزرسانی جدید Full Self-Driving Beta ارائه داده است.

طی چند ماه گذشته ، مدیر عامل شرکت ادعا کرده است که تسلا به یک سیستم کاملاً مبتنی بر دید حرکت خواهد کرد و حتی به سیستم راداری خود در وسایل نقلیه اعتماد نخواهد کرد.

ماسک منطق خود را توضیح داد:وقتی رادار و بینایی اختلاف نظر دارند ، کدام یک را باور دارید؟ دید از دقت بسیار بیشتری برخوردار است ، بنابراین بهتر است نسبت به همجوشی سنسور ، دید را دو برابر کاهش دهید.

سنسورها یک جریان بیت هستند و دوربین ها دارای چندین مرتبه بیت در ثانیه بیشتر از رادار (یا لیدار) هستند. رادار باید معنادار سیگنال / نویز جریان بیت را افزایش دهد تا ارزش پیچیدگی یکپارچه سازی آن را داشته باشد. هرچه پردازش بینایی بهتر می شود ، رادار را بسیار عقب می گذارد.

در حالی که تمام کارهای مربوط به رانندگی را خودکار می کند ، در واقع راننده هنوز مسئولیت وسایل نقلیه را بر عهده دارد و باید همیشه توجه داشته باشد و آماده باشد تا کنترل را در دست بگیرد.

وسایل نقلیه الکتریکی

اکنون ماسک همچنین می گوید که بهبود چشم انداز رایانه و هوش مصنوعی می تواند باعث پیشرفت سایر ویژگی های خودکار تسلا مانند برف پاک کن های اتوماتیک و موارد دیگر شود.

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس