شاسی بلند کوپه ولوو

بر اساس گزارشی جدید، ولوو ساخت شاسی بلند کوپه بنیان‌گذاری شده توسط خودروساز لوکس آلمانی را با چاشنی رقابتی خودروی الکتریکی ، در خط تولید خود آغاز کرد. بر اساس گزارش منتشر شده در مجله Motor Trend، خودرو برقی مدل  XC100 که در سال ۲۰۲۴ به بازار خواهد آمد، از الگوی شاسی بلند کوپه با ترکیب سواری بالاتر و سقف کوتاه پیروی خواهد کرد.

ولوو ، شاسی بلند ، خودروی الکتریکی ، XC100 ، تولید

درست است که اصطلاح کوپه، در اصل به خودرویی گفته می‌شود که فقط دو درب دارد، امّا خودروسازان امروز از عبارت کوپه برای نسخه‌های به‌روز و خوش ظاهرتر مدل‌های SUV خود استفاده می‌کنند؛ مانند: ب ام و X6، مرسدس بنز کوپه  GLE و مدل کوپه ب ام و Gran.

طبق گزارشات MT و بر اساس انتظارات برآمده از گزارش کوتاه خودروسازی ولوو؛ انتظار می‌رود که خودرو الکتریکی ولوو مدل XC100 اواخر سال ۲۰۲۳ به عنوان یک خودروی مدل ۲۰۲۴، با قیمت پایه ۸۵،۰۰۰ دلار وارد بازار شود و مقام برتری نسبت به مدل XC90 در صف خودروهای ولوو کسب خواهد کرد.

هر دو مدل بر اساس معماری پلتفرم Volvo SPA2 ساخته خواهند شد و انتظار می رود XC90 نیز از گزینه شارژ مجدد برقی بهره ببرد.

سنسور Luminar LiDAR ولوو (حاصل همکاری شرکت “لومینار” و “ولوو”)

شرکت ولوو پیش از این اعلام کرده بود که تکنولوژی نسل جدید در مدل XC90 – شامل گزینه شارژ مجدد برقی در کارخانه کارولینای جنوبی مراحل تولید را طی می‌کند. بنابراین انتظار می‌رود که گزینه شارژ مجدد برقی XC100 نیز برای بازار آمریکا و اروپا نیز در همین کارخانه مراحل تولید را طی کند.

هفته گذشته ، ولوو اعلام کرد: نسل جدیدی از سخت افزارهای رانندگی مستقل با پلتفرم SPA2 در سال ۲۰۲۲، در مدل XC90 رونمایی خواهد شد.

این SUV اولین مدل ولوو است که با پلتفرم SPA2 به بازار عرضه خواهد شد.

وسایل نقلیه مبتنی بر پلتفرم SPA2، از سنسورهای سقفی Luminar با پشتیبانی ولوو بهره می‌برند. این خودروسازها ادعا می‌کنند که این سنسورها تا حدودی رانندگی خودمختار را در بزرگراه ها امکان پذیر می کنند.

ولوو، ثبت نام برای اولین خودروی مجهز به گزینه شارژ مجدد الکتریکی خود به نام XC40 را اوایل سال ۲۰۲۰ آغاز کرده و تاریخ تحویل آن را تا آخر سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی کرده است.

محصول مرتبط:  خرید ایستگاه شارژ خودرو برقی در ایران 

جالب است بدانید که ولوو، یک سری از خودروهای الکتریکی خود را تحت نام برند زیر مجموعه خود، Polestar نیز به بازار عرضه خواهد کرد. Polestar کار خود را با عرضه خودروی Polestar 2 در تابستان سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد کرد.

ولوو ، شاسی بلند ، خودروی الکتریکی ، XC100 ، تولید

ایستگاه‌های شارژ

Authors

,

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید