چین شارژ بی‌سیم خودروهای برقی مبتنی بر فناوری WiTricity را معرفی می‌نماید

شارژ بی‌سیم ، وسایل نقلیه برقی ، چین ، فناوری ،

شارژ بی‌سیم

شورای برق چین (CEC) مجموعه‌ای از استانداردهای ملی را برای شارژ بی‌سیم وسایل نقلیه برقی تصویب و منتشر کرد، که بر اساس فناوری تشدید مغناطیسی طراحی و توسط WiTricity ثبت شده است. WiTricity: یک متخصص انتقال انرژی بی‌سیم مستقر در ماساچوست است.

مانع محبوبیت شارژر بی‌سیم، همیشه نبود استاندارد بوده، اما به نظر می‌رسد در آینده نزدیک این صنعت بالاخره یک راه حل کلی برای همه خودروهای الکتریکی نه تنها در چین، بلکه در سطح جهان نیز ارائه می‌دهد.

WiTricity در چهار سال گذشته در فرآیند استانداردسازی شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی در چین، از طریق مؤسسه تحقیقات انرژی الکتریکی چین (به اختصار CEPRI)، مرکز فناوری تحقیق و فناوری اتوماتیک چین (به اختصار CATARC) و CEC حضور فعال داشته است. WiTricity با داشتن یک مجموعه جهانی IP (نمونه کارنامه پروتکل اینترنتی) با بیش از 1400 اختراع ثبت شده و در انتظار ثبت، بیست اختراع را به عنوان “استاندارد‌های ضروری” برای سیستم‌های اجرای استاندارد Guobiao شناسایی کرده است.

پذیزرش عمومی شارژرها

خودروسازان چینی و تأمین‌کنندگان رده یک برای مقبول واقع شدن شارژر بی‌سیم خودروی الکتریکی در چین، به کمیته استاندارد Guobiao رجوع می‌کنند. استاندارد تصویب شده، پذیرش عمومی‌زیرساخت‌های شارژرهای عمومی‌خودروها را امکان‌پذیر ساخته است. WiTricity با کمیته استانداردسازی  Guobiao در مورد چندین موضوع مهم فنّی، از جمله تلاش برای هماهنگی با سیستم استاندارد سازی چین با سیستم استاندارد سازی بین المللی (SAE J2954, ISO 19363, IEC 61980) همکاری می‌کند که در سال 2020 و 2021 منتشر خواهد شد.

استاندارد جدید در چهار بخش سند استاندارد سازی GB/T38775 شرح داده شده است:

  • GB/T38775 “سیستم شارژ بی‌سیم وسایل نقلیه برقی قسمت اول: الزامات عمومی‌”
  • GB/T38775.2 “سیستم شارژ بی‌سیم وسایل نقلیه برقی قسمت دوم: ارتباط بین شارژر نصب شده روی ماشین و تجهیزات شارژر”
  • GB/T38775.3 “سیستم شارژ بی‌سیم وسایل نقلیه برقی قسمت سوم: الزامات ویژه”
  • GB/T38775.4 “سیستم شارژ بی‌سیم وسایل نقلیه برقی قسمت چهارم: محدودیت‌ها و روش‌های آزمایش الکترومغناطیسی”

WiTricity طی چند سال گذشته با خودروسازان چینی و تأمین کنندگان رده 1 همکاری کرده است. شرکت‌هایی بوده‌اند که تکنولوژی WiTricity را تأیید کرده و مدرک معتبری برایصحتش صادر کرده‌اند؛

  • Zhejiang VIE Science & Technology Co., Ltd. subsidiary (VIE)
  • Anjie Wireless Technology (Suzhou) Co. Ltd. (Anjie)

VIE در حال حاضر یک مرکز تولید آزمایشی برای سیستمهای شارژ بی‌سیم برای تولید کنندگان تجهیزات اصلی دارد، در حالی که Anjie شارژ بی‌سیم را با Xpeng Motors به اشتراک گذاشته است.

ما در حال حلظر نمی‌دانیم که آیا استفاده از فناوری WiTricity می‌توانند شرکت ارائه کننده را در جایگاه غالب بازار قرار دهد یا نه.

سؤال دیگر البته بازده و راندمان است، زیرا ضرورت انتقال نیرو بر روی شکاف هوا معمولاً حداقل به چند درصد تلفات اضافی انرژی تبدیل می‌شود.

نسخه نمایشی شارژر بی سیم وسایل نقلیه WiTricity Drive سال 2017

 

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس