صد درصد وسایل نقلیه مسافری و دو سوم وسایل نقلیه تجاری تا سال 2030 کاملاً برقی خواهند بود

صد درصد وسایل نقلیه مسافری

FILE - In this Sunday, Oct. 11, 2020, file photo, a row of 2020 sports-utility vehicles pickup trucks sits at a Ford dealership, in Denver. Ford Motor Co. lost $1.28 billion last year as it dealt with the coronavirus pandemic that forced it to shut down U.S. factories for about two months. But the automaker said Thursday, Feb. 4, 2021, it is generating strong cash flow and will go all-in on electric vehicles. (AP Photo/David Zalubowski, File)


صد درصد وسایل نقلیه مسافری و دو سوم وسایل نقلیه تجاری تا سال 2030 کاملاً برقی خواهند بود.

فورد اروپا گامی عظیم در جهت داشتن آینده ای کاملاً الکتریکی برداشت. فقط در حدود 5 سال ، در اواسط سال 2026 ، فورد اروپا می گوید 100 درصد از وسایل نقلیه مسافری آن قادر به انتشار صفر درصد آلودگی هستند. به این معنی که خط تولید اروپایی آن متشکل از مدلهای پلاگین هیبریدی یا کاملاً برقی است. و تا سال 2030 ، این شرکت ادعا می کند که تمام فروش وسایل نقلیه مسافری در اروپا کاملا برقی خواهد بود.

سال 2030 کاملاً برقی

 تا سال 2024 ، مجموعه وسایل نقلیه تجاری این شرکت مدل های پلاگین هیبریدی یا تمام برقی خواهد بود و انتظار می رود تا سال 2030 ، دو سوم فروش تجاری پلاگین هیبریدی یا تمام برقی باشد.

این بخشی از سرمایه گذاری عظیم 22 میلیارد دلاری جهانی در برق است که این شرکت در اوایل ماه جاری در گزارش مالی سه ماهه چهارم خود اعلام کرد. و این پروژه بیش از 10 یا 20 سال زمان نمی‌برد ، بلکه تا سال 2025 است. این مصرف هزینه زیادی برای مصرف برق در چند سال است.

فروش وسایل نقلیه تجاری فورد اروپا برای ششمین سال متوالی در اروپا بهترین است و عامل مهمی در سودآوری اخیر آن است. این تا حدودی به اتحاد این شرکت با فولکس واگن و سرمایه گذاری مشترک آن ها بر روی محصول جدید با نام تجاری  فورد اوتوسان مربوط است.

 

 فورد اروپا

 

بخشی از 22 میلیارد دلار سرمایه گذاری متشکل از یک میلیارد دلار سرمایه در تأسیسات مونتاژ در کلن آلمان است که یکی از بزرگترین سرمایه گذاری ها در اروپا و محل استقرار فورد اروپا می‌باشد. در واقع این کارخانه دستخوش تعمیرات اساسی قرار گرفته و به مرکز برقی سازی فورد Cologne تبدیل خواهد شد ، تاسیساتی که به طور خاص وسایل نقلیه الکتریکی تولید می کند. اولین بار برای فورد در اروپا. کارخانه خودرو برقی آینده از سال 2023 یک وسیله نقلیه مسافربری کاملاً الکتریکی برای مشتریان اروپایی تولید می کند.

 

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس