شارژ

باتری کربن دوگانه رایدن (Ryden Dual Carbon)، بیست برابر شارژ سریع‌تر

شرکت پاور ژاپن پلاس به تازگی فناوری باتری جدیدی را با نام باتری کربن دوگانه رایدن معرفی نموده بود که نه تنها دوام بیشتری خواهد داشت و سریع‌تر از باتری‌های یون لیتیوم شارژ می‌شود بلکه می تواند در همان کارخانه‌هایی که باتری های لیتیوم تولید می شوند، ساخته شود.

در باتری‌ها از مواد کربنی استفاده می‌کنند به این معنی که نسبت به گزینه‌های فعلی از نظر زیست محیطی سازگارتر و تجدید پذیرتر هستند. همچنین این باتری‌ها بیست برابر سریع‌تر از مشابه یون‌ـ‌لیتیوم شارژ می‌شوند. همچنین رایدن مقاوم‌تر بوده و قابلیت ماندگاری تا ۳۰۰۰ چرخه شارژ را دارد، به علاوه آنکه احتمال آتش سوزی و انفجارش کم‌تر و ایمن‌تر است.

 باتری‌های یون سدیم

دانشمندان در ژاپن مشغول کار روی انواع جدیدی از باتری‌هایی هستند که مانند باتری تلفن هوشمند شما به لیتیوم احتیاج ندارند. این باتری‌های جدید به جای عنصر نادر لیتیوم، از سدیم که یکی از فراوان‌ترین مواد روی کره زمین استفاده می‌کنند و تا هفت برابر بیشتر از باتری‌های معمولی کارایی خواهند داشت.

تحقیقات در مورد باتری‌های یون سدیم از دهه هشتاد میلادی در تلاش برای یافتن یک جایگزین ارزان‌تر برای لیتیوم آغاز گردیده است. با استفاده از نمک، ششمین عنصر از نظر فراوانی در کره زمین، باتری‌ها بسیار ارزان‌تر ساخته می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود تجاری سازی این باتری‌ها برای تلفن‌های هوشمند، خودروها و سایر موارد طی پنج تا ده سال آینده صورت پذیرد.

 شارژر هیدروژنی یو پی پی UPP

به تازگی یک شارژر قابل حمل هیدروژنی با نام یو پی پی به بازار عرضه شده است. این شارژر با استفاده از انرژی هیدروژن، تلفن شما را سازگار با محیط زیست و بدون مصرف برق شهری شارژ می‌کند.

شارژ، لیتیوم، باتری‌های یون سدیم، شارژر هیدروژنی، سازگار با محیط زیست

یک سلول هیدروژنی پنج بار یک تلفن همراه را کامل شارژ می‌کند (ظرفیت ۲۵ وات ساعت در هر سلول). تنها ماده جانبی تولید شده در این باتری، بخار آب است. درگاه یواِس‌بی نوع A به این معنی است که اکثر دستگاه‌ها با خروجی ۵ ولت، ۵ وات یا ۱۰۰۰ میلی آمپر قابل شارژ هستند.

 

بازگشت به بخش نخست مقاله.

رفتن به بخش سوم (پایانی) مقاله.

Volti

Authors

,

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید