موتورسیکلت برقی لایو وایر (Livewire) هارلی دیویدسون

موتورسیکلت برقی

پیمایش بیش از 1000 مایل طی 24 ساعت توسط موتورسیکلت برقی لایو وایر هارلی دیویدسون

آیا شما هم فکر می‌کنید موتور سیکلت‌های برقی نمی‌توانند سفر طولانی داسته باشند؟ این مقاله برای شماست. هارلی دیویدسون به تازگی رکورد مسافت سفر 24 ساعته را با موتورسیکلت برقی لایو وایر خود شکست.

طبق گزارشات رسیده، این موتور سیکلت برقی مسافت 1723 کیلومتر معادل 1070 مایل را در مدت زمان 23 ساعت و 48 دقیقه طی نمود.

شکستن رکورد طی مسافت توسط موتورسیکلت برقی مدل لایو وایر اچ دی

 موتورسیکلت‌های برقی به دلیل عملکرد چشمگیر خود در زمینه‌های قدرت، گشتاور، سرعت و فرمان پذیری شناخته شده هستند. تنها خصوصیتی که از یک موتور برقی متوقع نیستیم، امکان طی مسافت طولانی است. البته این به معنی غیر ممکن بودن این امر نیست، اما به طور حتم محقق ساختنش در موتورسیکلت برقی سخت تر است. زیرا شارژ کردن آن بیشتر از بنزین زدن طول خواهد کشید.

مدل لایو وایر هارلی دیویدسون، امکان استفاده از انواع شارژر را به کاربرش می‌دهد؛ شارژر کند سطح 1 که شارژری دیواری است و باتری خالی موتورسیکلت الکتریکی توسط آن از شب تا صبح شارژ خواهد شد. یا شارژر سریع سطح  3 که شارژر سریع DC است و می‌تواند باتری را در مدت حدود 40 دقیقه شارژ کامل کند.

اخیراً پس از یک هفته استفاده آزمایشی موتور مدل لایو وایر هارلی دیویدسون، متوجه شدم که شارژر سطح 1 برای نیازهای روزمره من کافی است.

موتورسیکلت برقی

به گزارش Electroauto News، موتور سوار سوئیسی میشل فون تایل، برای این پیمایش دور برد، از شارژ سریع سطح 3 بهره جست. او عموما از توقف های شارژ 25 دقیقه‌ای استفاده نمود و در نهایت دامنه سفرش به 4 کشور گسترش یافت.

میشل سفرش را از شهر زوریخ سوییس آغاز کرد و با طی مسافتی حدود 200 کیلومتر (124 مایل) به اشتوتگارت آلمان رسید. از آنجا، میشل تقریباً 150 کیلومتر (93 مایل) فاصله رفت و برگشت بین اشتوتگارت و سینگن، آلمان را در بزرگراه A81 پیمود. پس از 6 توقف برای ایستگاه‌های شارژ DC، او سرانجام راهی شهر روگِل، لیخن اشتاین جهت پایان سفر 24 ساعته خود شد.

این مسافت 1.723 کیلومتری (1.070 مایل ) رکورد قبلی ثبت شده در سال 2018 توسط یک زیرو – اس (Zero S) مجهز به مخزن اضافی شارژر سطح 2 را شکست. زیرو در حال حاضر هم شارژر سطح 3 ارائه نمی‌دهد، به این معنی که برای شارژ باتری خالی موتور زیرو با شارژر سطح 2 حدودا 2 ساعت زمان لازم خواهد بود. برای ثبت رکورد در سال 2018 تیمی از موتورسواران بر روی موتور سیکلت برقی Zero S به نوبت سوار شدند و تست برروی پیست صورت گرفت. میشل اما به تنهایی و در جاده‌های عمومی این رکورد را به ثبت رساند.

موتورسیکلت برقی

متأسفانه تلاش و رکورد میشل در سامانه‌های رکوردگیری مانند گینس ثبت نخواهد شد؛ زیرا او هزینه سنگین حضور مأموران و کارمندان گینس برای ثبت رسمی رکورد را پرداخت نکرد و روشی برای ضبط الکترونیکی لحظات مورد نیاز برای ممیزی رسمی گینس ارائه ننمود. در عوض، میشل به امضای تعدادی شاهد عینی برای نظارت و تأیید تلاش او در این رکوردشکنی اکتفا نمود.

بنابراین، سفر میشل فعلا به عنوان رکورد غیر رسمی طولانی‌ترین سفر موتور سیکلت برقی به مدت 24 ساعت ثبت می‌گردد.

برای کسانی که آماده سفر بیش از 24 ساعت روی یک موتور لایو وایر هارلی دیویدسون هستند؛ طولانی ترین مسافت طی شده با لایو وایر تا کنون متعلق به سفری طی شده بین آرژانتین تا کالیفرنیا با مسافتی بیش از 8000 مایل است.

با ادامه پیشرفت موتورسیکلت‌های برقی، مطمئناً این رکورد پیمایش 24 ساعته دوباره شکسته خواهد شد. انرژیکا (Energica) شاید تنها تولید کننده موتور سیکلت برقی است که به جز هارلی دیویدسون شارژر سطح 3 را برای موتورسیکلت‌هایش ارائه می‌دهد. با توجه به بسته‌های باتری جدید 21 کیلووات بر ساعت این شرکت که 35% ظرفیت بیشتری را نسبت به لایو وایر هارلی دیویدسون ذخیره می‌کند، انتظار می‌رود یکی از پیمایش‌های بعدی 24 ساعته با موتور انرژیکا صورت پذیرد.

Volti

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس