می خواهید ماشین برقی بخرید؟ خوب ، ممکن است بخواهید قبل از انتخاب خود تا سال ۲۰۲۱ یعنی زمان طوفان بزرگ رونمایی ماشین های الکتریکی صبر کنید.

جگوار XJ

عکسهای مخفیانه سدان جگوار XJ برقی

 

به دنبال جابجایی نمودارهای فروش تسلا مدل اس و همچنین رقبای نزدیک آینده آن مانند مرسدس بنز EQS و بی ام و i۷ ، جگوار XJ جدید به عنوان یک پیشنهاد بسیار جالب وارد جنگ می شوند. جگوار سراغ یک سدان بسیار سنتی می رود ، سدان تکامل یافته فرمول XJ شناخته شده ، اما کاملاً برقی خواهد بود. قطعاً شاهد افشای کامل این وسیله نقلیه در سال ۲۰۲۱ خواهیم بود ، اما همه گیری کرونا ممکن است بر روی برنامه جگوار برای شروع تحویل تا پایان سال آینده تأثیر بگذارد.

Lotus Evija

Lotus Evija ۲۰۱۹

ورود به قلمرو ابرخودرو ، لوتوس Evija ، اولین شرکت مشهور اتومبیل ورزشی انگلیس نه تنها به خودروهای الکتریکی ، بلکه به ابرخودروها و ماشین های برتر نیز وارد می شود. از مدل جدید آن فقط ۱۳۰ دستگاه ساخته خواهد شد و بیش از ۲۰۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت ، زمان زیر ۳ ثانیه سرعت میگیرد ، برد برنامه ریزی شده ۴۰۲ کیلومتر (۲۵۰ مایل) و هزینه ای معادل ۱.۸ تا ۲.۳۵میلیون دلار دارد. قرار بود اولین تحویل ها در اواخر سال ۲۰۲۰ آغاز شود ، اما به دلیل پاندمیک ، تا سال ۲۰۲۱ عقب افتاده است.

Pininfarina Battista

تصاویر Pininfarina Battista

Pininfarina Battista قصد دارد ۱۵۰ نمونه از ابرخودرو کاملاً الکتریکی Battista خود را بسازد ، نمونه ای با قدرت ۱.۸۷۴ اسب بخار و چیزی معادل شصت زمان ۱.۹ ثانیه ای. این نیروگاه از یک باتری منگنز-نیکل ۱۲۰ کیلووات ساعتی تأمین می شود و موتورهای خود را از شرکت تولید کننده کرواسی Rimac تهیه می کند. پیش بینی می شود برد تا ۴۵۰ کیلومتر (۲۸۰ مایل) و برچسب قیمت حداقل ۲.۲ میلیون دلار باشد.

Rimac C_Two

Rimac C_Two در نمایشگاه اتومبیل ژنو ۲۰۱۹

با این حال ، هایپر اسپرت طوفان بزرگ رونمایی اصلی سال آینده Rimac C_Two خواهد بود (به خصوص اینکه نمی دانیم چه زمانی می خواهیم مشخصات فنی تولید تسلا رودستر را ببینیم). چرا؟ خوب ، با ۱۸۸۸ اسب بخار قدرت ، سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت (۶۲ مایل در ساعت) زیر ۲ ثانیه و بردار گشتاور پیشرفته ، رانندگی بسیار سرگرم کننده خواهد بود. در مرحله دوم ، Rimac قبلاً نامی برای خود ساخته است و این را همکاری فن آوری آن با تعداد زیادی قطعات نصب و آزمایش شده بر روی خودروهای دیگر مانند Koenigsegg ، Porsche ، Aston Martin ، Hyundai و Kia تأیید می کند.

بخش چهارم مقاله

 

 

ایستگاه‌های شارژ

 

 

 

 

 

 

نویسندگان

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید