خودروهای برقی چینی در بازار ایران

خودروهای برقی چینی در بازار ایران، ماشین کوچک برقی چینی هونگ گوانگ (Wuling HongGuang Mini) که از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و در واقع ارزانتر از پراید در بازار ایران خواهد بود و به عنوان خودرو برقی ارزان شناخته شده است. همچنین از نظر فروش جهانی در ژانویه، از تسلا مدل ۳ بهتر عمل کرده است و فروش بیشتری با توجه به قیمت و عملکرد داشته است.

هونگ گوانگ «Hong Guang» یک هاچ بک کوچک دو در است و گنجایش چهار مسافر را دارد. در واقع فضایی به عنوان صندوق عقب یا جای چمدان ندارد، اما در عوض صندلی های عقب قابل انطاف و جمع آوری است تا فضای ذخیره سازی به عنوان صندوق عقب فراهم و قابل استفاده باشد. باتری تمام برقی این خودرو با هر بار شارژ ۱۰۵.۶ مایل (حدود ۱۶۹ کیلومتر)  مسافت را طی می‌کند. در واقع حداکثر سرعت آن کمی بیشتر از ۶۲ مایل در ساعت حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، هونگ گوانگ در ماه اول سال ۲۰۲۱، بیش از ۳۶.۷۰۰ خودرو فروخته است که در مقایسه با فروش  ۲۱، ۵۰۰ دستگاه تسلا مدل ۳ از رکود بالاتری برخوردار است.

این خودرو در ماه ژوئیه سال ۲۰۲۰ در چین به بازار عرضه شد و یکی از دلایل محبوبیت آن در بین مصرف کنندگان چینی قیمت بسیار پایین آن است که کمتر از ۵۰۰۰ دلار است در مقایسه با تسلا “مدل ۳” که قیمت آن از ۳۶ هزار دلار در چین شروع می شود.

خودرو چینی برقی

میزان قیمت خودروهای برقی در حال کاهش است

 قیمت وسایل نقلیه الکتریکی در حال رسیدن به برابری با خودروهای با سوخت فسیلی است. به نحوی که پیش بینی می شود در چهار تا شش سال آینده قیمت خودروهایی که با سوخت های فسیلی کار می کنند، با قیمت خودروهای برقی یکی خواهد شد.

ایستگاه‌های شارژ

نویسندگان

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here