دوچرخه برقی هایپر اسکارپیون 1000 واتی با سرعت بیش از 50 کیلومتر بر ساعت

دوچرخه برقی ، هایپر اسکارپیون ، موتور ، کیلومتر بر ساعت ، سرعت

دوچرخه برقی هایپر اسکارپیون

با قدردانی از آخرین اخبار منتشره از Juiced Bikes در مورد دوچرخه برقی هایپر اسکارپیون (Hyper Scorpion) که می‌توانیم نگاهی دقیق‌تر به موتور 1000 واتی طراحی شده برای آن با سرعت بیش از 50 کیلومتر بر ساعت داشته باشیم.

هایپر اسکارپیون نخستین بار سال گذشته تحت عنوان دوچرخه برقی استاندارد Scorpion Juuara رونمایی شده بود. موتور برقی آن به شکل Moped طراحی شده که بخشی از قدرت خود را از رکاب زدن تأمین می‌نماید. حال دریافته‌ایم که طراحی و توسعه این موتور حاصل همکاری مشترک Juiced Bikes و سازنده چینی دوچرخه‌های برقی بافَنگ (Bafang) بوده است.

سال گذشته Electrek طی بررسی پشت صحنه تولیدات کارخانه بافنگ متوجه شد که از همان خط تولید برای تولید موتور جدید هایپر اسکارپیون Juiced Bikes استفاده می‌شده که اکنون دریافته‌ایم که نام این سری از موتورها رِتروبِلِید (RetroBlade) است.

دوچرخه برقی ، هایپر اسکارپیون ، موتور ، کیلومتر بر ساعت ، سرعت

موتور در حال ساخت.

مدیر عامل و مؤسس Juice Bikes می‌افزاید:

ما به دنبال موتوری با گشتاور بالا، سرعت کلاس 3+ بر روی شکل فاکتور 20 اینچی با جعبه دنده کاست شکل اما با ظاهری مدرن و یکپارچه بودیم. زمانی‌که ما کار را بر روی هایپر آغاز نمودیم، چنین موتوری وجود نداشت، از این‌رو با همکاری شرکت بافنگ شروع به طراحی و ساخت آن کردیم. این امر یک سال به طول انجامید و اکنون خرسندیم که به تولید انبوه رسیده‌ایم. ما این محصول انحصاری Juiced Bikes را موتور رتروبلید نامیدیم! 

در ویدئویی که اخیراً توسط تُرا (Tora) به اشتراک گذاشته شده است، تیم بافنگ را در حال انجام آزمون داینو (Dyno) بر روی موتور است. با توجه به داده‌های نمایش داده شده در آزمون داینو، به نظر می‌رسد که موتور در حالی‌که در حال کار در 52.60 ولت و 24.54 آمپر می‌باشد، 1،037 وات برق ثابت را تحویل می‌دهد. این بدان معنی است که با 1،290 وات توان باتری تأمین می‌شود، در نتیجه بازده کل سیستم کمی بیش از 80٪ است!

برای یک دوچرخه برقی بد نیست!

دوچرخه برقی ، هایپر اسکارپیون ، موتور ، کیلومتر بر ساعت ، سرعت

موتور Juiced RetroBlade از کاست به جای خورشیدی هرزگرد دوچرخه استفاده می‌نماید که امکان استفاده از تغییر حالت (دنده) با کیفیت بالاتر و جا‌به‌جایی آسان‌تر را فراهم می‌کند که باعث بهبود رانندگی در سطوح ناهموار می‌گردد. هرچند که برای سنسور با گشتاور مورد استفاده در هایپر اسکارپیون، استفاده از است ضرروی بود.

از طرف دیگر، دیسک‌های ترمز دیسکی و یک خروجی جانبی برای سیم‌های فاز موتور در توپی قرار دارند. سیم‌های فاز گرید بالاتری نسبت به سیم در موتورهای معمولی بافنگ دارند و همچنین از کانکتورهای قفل شونده جدید برای جریان‌های بالاتر استفاده شده است.

ترا همچنین یک آزمون آزمایشی را با جدیدترین نسخه هایپر اسکارپیون با استفاده از موتور جدید Juicy RetroBlade به نمایش گذاشت. در هنگام پیمایش سربالایی، ترا به سرعت 53/75 کیلومتر بر ساعت دست یافت!

دوچرخه برقی ، هایپر اسکارپیون ، موتور ، کیلومتر بر ساعت ، سرعت

در پیش فروش اولیه این وسیله نقلیه برقی به قیمت 1،999 دلار به فروش رفت ولی در حال حاضر قیمت آن به 2،899 دلار افزایش یافته است.

وبسایت Juiced تاریخ تحویل هایپر اسکارپیون را ژانویه 2020 اعلام کرده بود که این زمان بر اساس وضعیت فعلی جهان از نظر تولید و حمل و نقل سؤال برانگیر است. هرچند که بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد تولید با سرعت بیشتر آغاز شده است.

اگر مدل هایپر اسکارپیون برای برخی از مصرف‌کنندگان به صرفه نیست، مدل اسکارپیون نیز می‌تواند گزینه خوبی باشد که تنها 1،899 دلار قیمت دارد ضمن این‌که همچنان از قدرت و سرعت بالا برخوردار است.

 

دوچرخه برقی ، هایپر اسکارپیون ، موتور ، کیلومتر بر ساعت ، سرعت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس