فروش نسخه‌های برد ۳۲۲ و ۴۸۳ کیلومتری خودروی تمام برقی کارما ریوِرو GTE در بهار ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. سپس نسخه برد ‌هایپر عرضه می‌گردد.

کارما خودرو اعلام نمود که بهار سال آینده (۲۰۲۱) نخستین خودروی تمام برقی خود به نام کارما ریوِرو GTE را به بازار معرفی خواهد کرد. پیش از خبر خودروی تمام الکتریک کارما نیز، ما منتظر خودروهای برقی باتری خور این شرکت بودیم.

مدل GTE ابتدا با گزینه‌های پک باتری ۷۵ کیلووات بر ساعت و ۱۰۰ کیلووات بر ساعت ارائه خواهند شد. برد هدف این مدل خودرو برقی نیز به ترتیب ۲۰۰ مایل (۳۲۲ کیلومتر) و ۳۰۰ مایل (۴۸۳ کیلومتر) است. در مقطع بعدی، بهار سال ۲۰۲۱ میلادی، این شرکت قصد دارد برای دستیابی به برد ۴۰۰ مایل (۶۴۴ کیلومتر) باتری دوربرد و ظرفیت نامحدود به خودروی خود اضافه کند.

کارما ریورو GTE، یکی از سریع‌ترین خودروهای برقی باتری دار با ۰-۶۰ مایل بر ساعت (۹۶.۵ کیلومتر بر ساعت) فقط در ۳/۹ ثانیه، خواهد بود.

ولاد کالیکا، معاون مدیرعامل پیشرانه کارکی خودرو گفت:

“ریورو GTE، گواهی بر آینده کارما و تداوم موفقیت ریورو Gt الکتریک وکس ما است. مدل GTE تنوع بیشتری را به دامنه محصولات ما اضامه می‌کند، و دوره جدید تمام الکتریکی (فن‌آوری الکتریکی) که ما مفتخر به ارائه خدمات به خریداران خود و صنعت حرکت (اتوموبیل) هستیم، می‌افزاید.”

ریورو GTE به زمره پلاگین هیبریدهای کارما وارد می‌شود (در ساختار هیبریدی):

کارما قصد دارد تا در طی ماه‌های آینده، فرآیند رزرو را فعال کند. در ابتدا خودرو در آمریکا به بازار عرضه خواهد شد و بعد از آن در پاییز ۲۰۲۱ در چین و اروپا.

GTE مبتنی بر پلتفرم E-Flex است و در مرکز نوآوری و سفارشی سازی کارما (KICC) در دره مورنو، کالیفرنیا”به طور عمده با دست”مونتاژ خواهد شد.

مشخصات کارما ریورو GTE (مشخصات هدف)
 • گزینه سه برد/باتری
  استاندارد: ۲۰۰ مایل (۳۲۲ کیلومتر) برد و ظرفیت ۷۵ کیلووات ساعت NMC (کبالت‌ـ‌نیکل‌ـ‌منگنز) در ابتدای معرفی به بازار موجود است.
  برد گسترده: ۳۰۰ مایل (۴۸۳ کیلومتر) برد و ظرفیت ۱۰۰ کیلووات ساعت NMC (کبالت‌ـ‌نیکل‌ـ‌منگنز) در ابتدای معرفی به بازار موجود است.
  برد‌هایپر: ۴۰۰ مایل (۶۴۴ کیلومتر) برد و در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه می‌شود.
 • ۶۰-۰ مایل در ساعت (۰-۱۰۰ کیلومتر در ساعت) در ۳/۹ ثانیه.
 • بردار گشتاور الکترونیکی.
 • شارژ AC تا ۱۱ کیلووات.
 • شارژ سریع DC تا حداکثر ۱۵۰ کیلووات (از حالت شارژ (SoC) پایین نزدیک به ۲۰% تا ۸۰% در کم‌تر از ۳۰ دقیقه)

ایستگاه‌های شارژ

Authors

,

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید