145 میلیون خودرو برقی در سطح جهان تا سال 2030

145 میلیون خودرو برقی در سطح جهان

145 میلیون خودرو برقی در سطح جهان تا سال 2030

طبق اعلام عمومی آژانس بین المللی انرژی، انتظار می رود تا سال 2030 تعداد 145 میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در سطح جهان وجود داشته باشد.

پیش بینی ها برای رشد وسایل نقلیه الکتریکی بسیار مثبت و در عین حال این پروسه استفاده نیاز به نقشه دارند. این هفته ، آژانس بین المللی انرژی (IEA) پیش بینی های خود را منتشر کرد زیرا این پیش بینی به طور ویژه مربوط به افزایش مورد انتظار استفاده و خرید وسایل نقلیه الکتریکی در سراسر اروپا است. CNBC گزارش می دهد ، “بر اساس چشم انداز جهانی خودرو الكتریكی IEA ،” پیش بینی می شود تا سال 2030 تعداد اتومبیل های برقی ، اتوبوس ، وانت و كامیون های سنگین در جاده ها به 145 میلیون تعداد برسد. “

طبق گزارش IEA ، این اعداد در واقع می توانند بسیار بزرگتر از اعداد مورد پیش بینی باشند. گزارش شده است که “اگر دولت ها تلاش های خود را برای دستیابی به اهداف بین المللی انرژی و آب و هوا افزایش دهند ، ناوگان جهانی خودروهای الکتریکی می تواند با افزایش 230 میلیون نفری در پایان دهه ، همچنان بیشتر شود.”

در همین حال ، “سازمان مستقر در پاریس گفت که تقریباً سه میلیون اتومبیل الکتریکی جدید در سال گذشته ثبت شده است که یک رکورد و 41 درصد افزایش نسبت به سال 2019 است. این جهش باعث افزایش تعداد کل اتومبیل های برقی در جاده به بیش از 10 میلیون دستگاه شد.”

اعلام عمومی آژانس بین المللی انرژی

در حال حاضر روند فعلی فروش خودروهای الکتریکی بسیار دلگرم کننده است ، اما اهداف مشترک آب و هوایی و انرژی خواستار جذب سریعتر بازار است.

این نیاز به صورت آشکارا وجود دارد که در تولید باتری و توسعه زیرساخت شارژ گسترده و قابل اعتماد دولت موظف به سرمایه گذاری است. همان طور که در چشم انداز آینده خودروهای برقی ، تعداد مصرف کنندگان و خریداران در حال افزایش است این روند نیاز مبرمی به بسط و توسعه زیرساخت های مورد نیاز دارد.

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس