گرانترین خودروهای الکتریکی در سال 2022

راویان

گرانترین خودروهای الکتریکی در جاده ها در سال 2022

گرانترین خودروهای الکتریکی در جاده ها در سال 2022

با ورود به سال 2022، فروش خودروهای الکتریکی همچنان به رونق خود ادامه می دهد. تقریباً تمام خودروسازان قدیمی تاریخ پایانی را برای تولید خودروهای احتراقی جدید تعیین کرده‌اند و شروع به معرفی گزینه‌های تمام الکتریکی به ناوگان خود کرده‌اند. تنها در سال جاری، جهان شاهد بیش از بیست مدل خودروی الکتریکی جدید خواهد بود که از گران‌ترین تا مقرون‌به‌صرفه‌ترین مدل‌ها هستند.

چرا خودروهای برقی اینقدر گران هستند؟

این روزها عوامل زیادی در قیمت گذاری خودروهای برقی دخیل هستند. زنجیره های تامین، خطوط مونتاژ و تحقیق و توسعه می توانند نقشی در MSRP یک خودروی الکتریکی قبل از اولین فروش آن داشته باشند.

احتمالاً قابل توجه ترین عامل امروزی هزینه باتری است. بسته های باتری برای طول عمر و عملکرد هر وسیله نقلیه الکتریکی حیاتی هستند، اما گران هستند. پیشرفت در فناوری باتری و همچنین شیوه های تعویض به طور قابل توجهی به کاهش هزینه خودروهای الکتریکی در سال های اخیر کمک کرده است.

با این حال، اجزای باتری فعلی توسط گروهی منتخب از تولیدکنندگان، مانند چین، جمع‌آوری و تولید می‌شوند. قیمت واردات چندین منبع و قطعات از خارج از کشور می تواند به قیمت کلی که یک خودروساز باید از مصرف کنندگان برای کسب سود بپردازد بیافزاید.

به ویژه در ایالات متحده، خودروسازان در حال جدا شدن از این اتکا به باتری هستند و شروع به ایجاد تاسیسات تولیدی خود در ایالت کرده اند تا زنجیره تامین و هزینه های کلی را کوتاه کنند.

وسایل نقلیه ذکر شده در زیر دارای ویژگی های گران قیمت زیادی هستند، حتی در استانداردترین ورژن خود.

فیسکر

گران ترین خودروهای الکتریکی مدل 2022

برای شروع، می‌خواهیم به این نکته اشاره کنیم که این فهرست برخی از گران‌ترین خودروهای الکتریکی مصرفی امروزی را ارائه می‌کند. سوپراسپرت های برقی زیادی وجود دارند که قیمت آنها بسیار بیشتر است، اما دقیقاً در جاده ها و بزرگراه ها رایج نیستند.

به خاطر داشته باشید که قیمت های ارائه شده MSRP هستند و شامل هیچ گونه مشوق ایالتی یا فدرال، یا هزینه های اضافی برای مقصد و اسناد نمی شوند، مگر اینکه به طور خاص ذکر شده باشد.

فورد F-150 لایتنینگ پلاتینیوم

Rivian R1S Adventure Edition

Fisker Ocean Extreme / One (نسخه راه اندازی)

فورد

 

 

1 دیدگاه

  • زمان وارد شدن خودرو های الکتریکی در ایران .زمانی است که خودرو های پرنده برای آمریکا و کشورهای غربی به صورت معمول رواج پیدا می‌کنه و حتی انسانها با خودرو شخصی خود سفرهای فضایی انجام میدهند. واقعا هر روز عقب گرد داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس