بیایید نگاهی کوتاه به سیر تکاملی خودروهای برقی و تغییر آن‌ها در طی چند سال گذشته بیاندازیم.

وسایل نقلیه برقی روزبه‌روز بر محبوبیت‌شان در سراسر دنیا افزوده می‌شود. در حالی‌که عوامل زیادی بر محبوبیت‌شان در دنیای مدرن تأثیرگذار است، اما پیشرفت وسیع و گسترده صنعت اتوموبیل‌های الکتریکی به طور حتم یک انگیزه اصلی به شمار می‌رود.

 یکی از ساده‌ترین عوامل افزایش فروش خودروهای برقی، گستردگی تنوع و دسترسی آسان آن برای خریداران است. در چند سال اخیر، مدل‌های بسیاری از خودروی برقی در سراسر دنیا در معرض نمایش قرار گرفته است؛ به همین دلیل است که علاقه به دانش خودروهای برقی و آمار خرید آن‌ها صعودی بوده‌است. علاوه بر این‌ها، بسیاری از مدل‌های جدید وسایل نقلیه برقی از لحاظ ظاهر و کارایی نسبت به گذشته گیراتر شده‌است. نقش تسلا را در این آمار صعودی دست کم نگیرید؛ تسلا در تولید و فروش خودروهای الکتریکی محبوب در بازارهای جهانی نقش مؤثری داشته‌است. حضور روزافزون آن در اخبار، چه مثبت و چه منفی، توجه‌ها را ناخودآگاه به خود جلب می‌کند.

درباره ویدیو

ویدیوی بالا، پنج حوزه اصلی مرتبط با سیر تحول و تکامل خودروهای برقی طی ۵ سال گذشته را بررسی می‌کند و به رشد تدریجی و صعودی تعداد خودروهای الکتریکی(EVs) موجود، موفقیت در فروش این بخش و پیشرفت های مهم در ظرفیت باتری، دامنه و سرعت شارژ اشاره دارد. البته که رشد زیرساخت‌های شارژی نیز یکی دیگر از محرّک‌های اصلی پیشبرد در پذیرش خودروهای برقی در جامعه است.

در این ویدئو همچنین به کاهش انتشار کربن به عنوان یک فاکتور مهم اشاره شده است. در حالی‌که کاهش انتشار کربن یکی از مثبت‌ترین تأثیر انتقال از سوخت فسیلی به انرژی الکتریکی است، امّا متأسفانه این دلیل انتقال خریداران از صف خودروهای سوخت فسیلی به الکتریکی نیست. با این حال اگر خریداران متوجه راحتی شارژ وسیله نقلیه خود در خانه شوند، صرفه‌جویی وقت و هزینه خود را بسنجند، امیدوارم که فروش خودروهای برقی برای عاملی بالاتر از صرفاً ظاهر خودرو شود.

فیلم کوتاه بالا را ببینید. سپس نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید به عنوان صاحبان ماشین‌های برقی (EVs)، بخشی از وظیفه ما ترویج فرهنگ پذیرش و آموزش استفاده از ماشین‌های الکتریکی خواهد بود.

در انتشار اثبات “آینده‌ای پاکیزه با خودروهای برقی” با ولتی همراه باشید

 

Volti

Authors

,

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید