مراحل ارتقای یک موتور کلاسیک به موتور برقی تنها در یک مغازه!

موتور ، دوچرخه ، برقی ، g2r ، اسکوتر

موتور سواری

بیایید فرض کنیم، شما یک فرد مشتاق به موتور سواری هستید و در خانواده و فرهنگی به دنیا آمدید و بزرگ شدید که همه عاشق موتور بودند. در واقع شما با موتور بزرگ شدید، و دوستان شما هم همینطور و حتی شاید نسل قبلی شما. با گذشت زمان، شما عمیقا به عشقتان نسبت به موتور و موتورسواری پی بردید و حتی در این صنعت با توسعه اسکوتر و موتور برقی شروع به کار کردید. با توجه به عشق و علاقه و تجربه شما در زمینه دوچرخه و موتور ، اگر یک کارگاه مجهز در اختیار شما قرار گیرد، در اوقات فراغت چه پروژه‌های رویایی را محقق می‌کنید؟ اگر شما همان متخصص موتور فرانسوی Go2Roues هستید، متوجه خواهید شد که می‌توانید در اوقات فراغت اسکوتر کلاسیک نوجوانی خود را به یک موتور الکتریکی تبدیل کنید. امتحانش ضرر که نداره!

 G2R با یک اسکوتر مدل Viper 2T شروع کرد که در واقع یک مدل کپی شده از مدل بسیار محبوب و مشهور MBK Booster است که خط تولیدش متوقف شده است. با این حال، خیلی از نوجوان‌ها و جوان‌ها با این اسکوتر بزرگ شده‌اند و خاطرات پررنگی از آن در ذهن‌ها و خاطره‌ها مانده، بنابراین برای نقطه شروع یک تغییر هیجان انگیز وسیله مناسبی بود. G2R می‌خواست با موتوری جدیدتر شروع به کار کند که در مسیر تغییر، دردسر زیادی ایجاد نکند.

[cycloneslider id=”5000-4″]

قوانین بهینه‌سازی

طبق گفته G2R، در فرانسه قانونی برای بهینه‌سازی وجود دارد که در آن اجازه و امکان تبدیل وسایل نقلیه گازی و یا بنزینی به الکتریکی وجود دارد، البته تا زمانی برخی از شرایط مطرح شده برآورده شود. مثلا؛ دو و سه چرخه‌ها باید حداقل سه سال از زمان تولیدشان گذشته باشد و خودروها (یا همان چهار چرخه‌ها) باید حداقل 5 ساله باشند. اسکوتر Viper2T با این شرایط هم‌خوانی داشت، بنابراین می‌توانست آماده روند تغییر خود برای یک اسکوتر یا موتور الکتریکی شدن، باشد.

تیم G2R، پیشرانه الکتریکی یک Rider 5000 کیلوواتی را برای روند تغییر Viper از موتورش خارج کرد، ولی می‌دانستند که Viper به تغییراتی نیاز دارد تا بتواند با این پیشرانه راه بیافتد. تغییراتی از قبیل بزرگ کردن عرض کلی قاب عقب در حدود 6 سانتی‌متر و یا 2.5 اینچ. و دقیقا همین‌جاست که یک کارگاه مجهز به تجهیزات جوشکاری و البته با دانش استفاده از آن، خیلی به درد می‌خورد.

طبق مقررات فرانسه، برای چنین تغییراتی، تغییر موتور کلاسیک بنزینی به الکتریکی، توان خروجی موتور باید تقریبا برابر با توان خروجی خودرو اصلی باشد. مغازه G2R بسیار به رعایت کردن مقررات و شرایط تعیین شده پایبند بود، ولی از تغییر یک المانی نتوانست چشم بپوشاند؛ به جای ترمز درام فابریک عقب موتور Viper2T، ترمز دیسکی روی موتور نصب کردند. ولی باز هم دنبال نقاط پیشرفت موتور بودند.

بازدهی موتورها

می‌توان مطمئن بود که قدرت و سرعت، در موتور الکتریکی نهایی قطعا پیشرفت کردند در حالیکه Viper2T قدیمی ‌0 تا 45 کیلومتر بر ساعت (0-31 مایل بر ساعت) را در 9.2 ثانیه طی می‌کرد و حداکثر سرعت آن 45 (کمتر از 28 مایل بر ساعت) کیلومتر بر ساعت بود، جانشین الکتریکی آن، 0 تا 45 کیلومتر بر ساعت را در تنها 4/7 ثانیه طی می‌کند و تا سرعت 95 کیلومتر بر ساعت (59 مایل بر ساعت) نیز می‌تواند سرعت گیرد. من مطمئن نیستم که تمام این تغییرات با قوانین و شرایط فرانسه مطابقت دارند یا نه و فکر می‌کنم تا زمانی که قصد فروش موتور را نداشته باشند نیز از مطابقتش اطمینان حاصل نخواهند کرد.

زمانی که پروسه تغییرات به پایان رسید، G2R باید از مقامات فرانسه تأییدیه داشته باشد تا بتواند حتی به خریداری خصوصی آن را بفروشد.

شما می‌توانید با رفتن به وبسایت G2R از تمام اخبار و خدمات جدید این صنعت باخبر باشید.

 

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس