محدوده حرکتی خودروهای برقی؛ تکنولوژی جدید باتری‌های سامسونگ بیش از ۸۰۰ کیلومتر بر آن می‌افزاید

با این تکنولوژی، باتری خودروهای برقی سریع‌تر شارژ شده و خودرو می‌تواند مسافت بیشتری را طی می‌نماید.

0
تکنولوژی جدید باتری‌های سامسونگ

نگرانی از محدوده حرکتی خودروهای برقی به زودی به تاریخ خواهد پیوست اگر سامسونگ اراده کند!

این غول تکنولوژی کره جنوبی ادعا نموده که در این زمینه به موفقیت چشمگیری دست یافته است. بنابراین خودروهای برقی قادر خواهند بود تا صدها کیلومتر بیش از گذشته مسافت طی نمایند. همچنین سرعت شارژ باتری‌ها نیز بسیار بیشتر است.

این فناوری حول محور توسعه پیل‌های خشک (جامد) می‌چرخد که از دیر باز به عنوان پتانسیل اصلی خودروهای برقی شناخته می‌شدند. باتری‌های خشک تراکم عظیم‌تری از انرژی را نسبت به باتری‌های لیتیوم‌ـ‌یونی در ابعاد یکسان در خود ذخیره می‌نمایند. همچنین در این پیل‌ها از الکترولیت‌های جامد به منظور ایمنی بیشتر استفاده می‌گردد. با این حال، اشکال آن‌ها چیست؟ خرابی زیاد پس از شارژ مکرر. اما مؤسسه پیشرفته فناوری سامسونگ و واحد تحقیق و توسعه آن ادعا نموده که این مشکل را نیز حل نموده است. پژوهشگران آندهای طبیعی لیتیوم فلزی را با یک ساختار نقره‌ـ‌کربن جایگزین نموده‌اند. تغییری که باعث افزایش ظرفیت، عمر مفید چرخه‌ شارژ و نیز ایمنی کلی باتری‌ها می‌گردد.

ساختار فوق نازک لایه‌ها در مجموع موجب کاهش کلی ضخامت شده در حالی‌که تراکم انرژی بیشتر می‌گردد. شاید نکته مهم‌تر این باشد که از ایجاد اتصال کوتاه نیز جلوگیری می‌نماید.

نتایج این ترفند جالب‌ به نظر می‌رسند:

برآورد می‌گردد که با این باتری‌ها بدون شارژ شدن می‌توان بیش از ۸۰۰ کیلومتر (۵۰۰ مایل) پیمود، با حداقل ۱۰۰۰ بار شارژ شدن! به عبارت دیگر یک خودروی برقی با این باتری‌ها می‌تواند بیش از ۸۰۰،۰۰۰ کیلومتر بپیماید و پس از این محدوده، باتری نیاز به تعویض خواهد داشت. همچنین ابعاد نمونه‌های اولیه این پیل‌ها حدود ۵۰% کوچکتر از باتری‌های لیتیوم‌ـ‌یونی مرسوم هستند. پس ضمن این‌که سبک هستند، فضای طراحی را نیز متحول خواهند نمود.

به گفته دانگمین ایم، مدیر آزمایشگاه باتری‌های نسل آینده مؤسسه پیشرفته فناوری سامسونگ و نیز مسؤل پروژه فوق؛ محصول این تحقیق می‌تواند به عنوان فناوری پایه برای باتری‌هایی با ایمنی و عملکرد بالا در آینده به کار رود. به علاوه، ما به تولید و بهبود باتری‌های خشک ادامه خواهیم داد تا نوآوری چشمگیری در زمینه خودروهای برقی ایجاد نماییم.

در ولتی اخبار بیشتری را دنبال کنید!

Volti

نویسندگان

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید