نیسان از شاسی بلند برقی آریا با باتری مایع خنک کننده رونمایی کرد

شاسی بلند برقی آریا , ماشین برقی , نیسان برقی جدید

یک دهه پس از معرفی ماشین برقی مدل لیف کامپکت خود ، نیسان امشب رسما از شاسی بلند برقی آریا رونمایی کرد. آریا قول می دهد تا بازار ماشین برقی را با یک کراس اوور کاملاً الکتریکی جذاب با حداکثر سیصد مایل شارژ – با مدل پایه با قیمت چهل هزار دلار ، متحول کند. اما متأسفانه ، تا سال 2021 فروش آن آغاز نمی شود.

آریا با تنظیمات چرخ جلو و چهار چرخ متحرک در دسترس خواهد بود.
دو اندازه مختلف باتری ارائه می شود: شصت و سه – هشتاد و هفت کیلو وات ساعت
با توجه به اندازه نسبتاً کوچک آریا  – یک وسیله نقلیه با سایز متوسط که کمی کوتاهتر از نیسان مدل Rogue است – نسخه باتری بزرگتر شانس رسیدن به مرز سیصد مایل را دارد. (آریا حدود چهار اینچ کوتاه تر از تسلا مدل وای است).
Ashwani Gupta ، مدیر عامل نیسان ، در این رویداد که از یوکوهامای ژاپن پخش شد ، سخنرانی کرد.

شاسی بلند برقی آریا تعهد ما را در تأمین تقاضای مشتری برای کراس اوورها با پیشرفته ترین فن آوری های برقی ، خودکار و متصل نشان می دهد.

این شرکت پیش بینی می کند تا پایان سال مالی 2023 فروش خودروهای الکتریکی و الكترونیكی بر پایه قدرت برق  بیش از یک میلیون دستگاه در سال باشد و در این میان آریا نقش مهمی در دستیابی به این هدف خواهد داشت.

فروش نیسان آریا از اواسط سال 2021 در ژاپن آغاز می شود. به گفته سخنگوی شرکت ، نیسان برقی جدید “کمی بیشتر از یک سال دیگر” وارد ایالات متحده خواهد شد. این شرکت از اظهار نظر در مورد میزان فروش هدفمند آمریکا خودداری کرد اما تأیید کرد که آریا در هر پنجاه ایالت فروخته خواهد شد.

شاسی بلند برقی آریا , ماشین برقی , نیسان برقی جدید

شاسی بلند برقی آریا , ماشین برقی , نیسان برقی جدید

نیسان سرانجام از سیستم خنک کننده فعال به یک طراحی فنی نوآورانه با مایع خنک کننده در نیسان برقی جدید رسید . متخصص ارشد محصولات آریا اظهار داشت که این تصمیم در درجه اول در مورد سرعت بخشیدن به شارژ برای سفرهای جاده ای است.

ایستگاه‌های شارژ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس