وسایل نقلیه برقی با برد بیشتر در سال ۲۰۲۱

در حالی که به نظر می رسد وسایل نقلیه الکتریکی در سال ۲۰۲۱ سهم بیشتری از بازار خودرو را بدست آورند ، مصرف کنندگان در هنگام انتخاب خودرو برقی خود به تعدادی از عوامل نگاه می کنند. یک مشخصه مهم در هر صفحه داده خودرو الکتریکی محدوده برآورد شده مسافتی است ، یعنی مقدار مایل هایی که وسیله نقلیه جدید شما می تواند با یک بار شارژ طی کند. به طور طبیعی ، شما بیشترین میزان شارژ باتری را می خواهید.

دامنه سرعتی وسایل نقلیه برقی

چگونه دامنه سرعتی وسایل نقلیه برقی تعیین می شود

برد تخمینی برای وسایل نقلیه الکتریکی از طریق آزمایش بهره وری انرژی توسط یکی از چندین سازمان معتبر تعیین می شود. در ایالات متحده ، آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) وظیفه دارد قبل از ورود اتومبیل الکتریکی به بازار ، دامنه عملکرد را با یک بار شارژ محاسبه کند. مصرف انرژی وسایل نقلیه الکتریکی معین در آزمایشگاه با استفاده از روشهای استاندارد تعیین شده توسط قانون فدرال تعیین می شود. این برخلاف تصور این دیدگاه است که وسایل نقلیه در جاده ها یا مسیرهای باز آزمایش می شوند. در واقع هر وسیله نقلیه بر روی دستگاهی شبیه تردمیل به نام دینامومتر آزمایش می شود. وسایل نقلیه برقی در واقع هرگز حرکت نمی کنند ، فقط غلطک های زیر چرخ آن حرکت می کنند.

برد تخمینی وسایل نقلیه الکتریکی

هر خودرو برقی پس از شارژ کامل به مدت یک شبانه روز آزمایش می شود. سپس یک راننده حرفه ای شرایط رانندگی در شهر یا بزرگراه را طی می کند تا زمانی که باتری تمام شود. سپس باتری بدون شارژ مجددا کاملاً شارژ می شود تا یک تکنسین بتواند میزان مصرف انرژی خودرو برقی را تعیین کند. این کار با سنجش کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) انرژی مورد نیاز برای شارژ مجدد باتری و تقسیم آن بر تعداد مایل های رانده شده روی دینامومتر انجام می شود.

بیشترین دامنه های حرکتی اتومبیل موجود در سال ۲۰۲۱

بسیاری از رانندگان معتقدند که برد واقعی مایل آنها با محدوده تخمینی EPA برای خودروی الکتریکی آنها مطابقت ندارد. این امر به  دلیل شرایط رانندگی و سبک رانندگی فرد به فرد است که در طول عمر باتری نقش دارد. صرف نظر از برد واقعی ، محدوده تخمینی EPA یک محک معتبر برای کمک به درک کامل پتانسیل یک وسیله نقلیه الکتریکی قبل از خرید است.

 

ایستگاه‌های شارژ

نویسندگان

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید