پلت فرم اختصاصی تمام برقی برای لندرور دیسکاوری اسپرت طراحی شده است

آینده برقی جگوار لندرور به آرامی در حال تحقق است.

شروع دوره ای جدید برای کوچکترین شاسی بلند های لندرور است. لندرور دیسکاوری اسپرت پس از پایان نسل فعلی خود هرگز صرفاً با  سوخت گاز و یا بنزین کار نخواهند کرد. پلت فرم اختصاصی تمام برقی این مدل محبوب به زودی عرضه خواهد شد.

لندرور دیسکاوری اسپرت

در واقع نسل بعدی دیسکاوری اسپرت توسط پلت فرم آینده معماری مدولار (EMA) پشتیبانی می‌شود، این برند نوظهور  در سال ۲۰۲۴ معرفی خواهد شد. پلت فرم EMA دارای یک باتری مهندسی شده می‌باشد و دارای توان ۸۰۰ ولت است. این شرکت همچنین ادعا می کند موتورهای الکتریکی این مدل “متراکم ترین گشتاور” را در کلاس خود دارند. جالب توجه است که حتی اگر پلتفرم جدید EMA برای خودروهای الکتریکی طراحی شده باشد ، سیستم های پلاگین و هیبریدی هنوز هم می توانند با “فناوری سوخت ناب” استفاده شوند. عجیب است که چگونه یک پلت فرم اختصاصی خودرو برقی می تواند در موتورهای احتراق جای بگیرد.

علاوه بر پلت فرم EMA ، مدلهای لندرور بر روی یک پلت فرم برقی آینده نیز سوار می شوند. پلت فرم Modular Longitudinal Architecture (MLA) در سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ وارد بازار می شود و مدل های دیگر از جمله نسل بعدی لندرور و لندرور اسپرت را پشتیبانی می کند. لندرور این پلتفرم را “انعطاف پذیر” توصیف می کند زیرا می تواند سیستم های انتقال قدرت خفیف هیبریدی ، هیبریدی ، پلاگین هیبریدی و کاملاً الکتریکی را در خود جای دهد.

شرکت بزرگ جگوار برنامه های بزرگی برای آینده تمام الکتریکی دارد. این برند ظرف پنج سال آینده شش وسیله نقلیه الکتریکی مجهز به باتری پیشرفته را به بازار عرضه می کند و از ۲۰۲۶ به بعد فقط از پیشرانه های الکتریکی استفاده می کند (اما این شامل سیستم های ترکیبی ملایم است). این شرکت می خواهد بیشتر فروش خود را تا سال ۲۰۳۰ را متمرکز بر وسایل نقلیه کاملاً برقی انجام دهد و تا سال ۲۰۳۶ ، این شرکت قصد دارد که تمام فروش  وسایل نقلیه گازی و بنزینی را به صفر برساند.

 

ایستگاه‌های شارژ

نویسندگان

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید