سلول باتری‌های تسلا

در خصوص اینکه تسلا از نظر فناوری باتری در مقابل خودروسازان مشهور شروعی قابل توجه دارد، کمی اختلاف نظر در بازار است. Electrek در گزارشی اعلام کرده: “تسلا در حال اجرای پروژه‌ای محرمانه به نام “Roadrunner” است که به زودی این شرکت را قادر به ساخت سلول‌ باتری با قیمت بسیار ارزان در مقیاس‌های بزرگ می‌نماید.

مدتی است که تسلا تصمیم گرفته پای خود را فراتر از شراکت طولانی مدت خود با پاناسونیک بگذارد و شروع به ساختن سلول‌های باتری خود کند. این ادعا بر اساس شواهدی مطرح شده است از قبیل: کسب مالکیت شرکت تکنولوژی Maxwel؛ که یک فناوری جدید برای الکتروز خشک انجام داده است، برنامه‌هایی برای ساخت سلول؛ اعلام لیست مشاغل درخواستی برای جایگاه تولید سلول باتری و ساخت یک خط تولید سلول آزمایشی در Fremont.

Electrek با استناد به منابع، گزارش می‌دهد که پروژه مخفی Roadrunner با هدف دستیابی به تولید انبوه یک سلول جدید که هم از نظر انرژی متراکم‌تر و هم ارزان‌تر است، با استفاده از فناوری‌های Maxwell و خرد جدیدی که توسط آزمایشگاه تحقیق جِف دان حاصل می‌شود، رو به جلو پیش می‌رود. ما بر این باور هستیم که تسلا سلول‌های اولیه roadrunner را آزمایش نمودهو احتمالاً به زودی قادر به تولید انبوه آن‌ها خواهد بود.

Electrek همچنین برخی از نظرات رمزگذاری شده مربوط به سلول‌های باتری ساخته شده توسط مهندسین تسلا در فضای مجازی حرفه‌ای LinkedIn را نقل می‌کند. تسلا همچنان در حال بهبود سیستم‌های “فناوری تولید سلول‌های باتری Li-Ion” و ” توسعه فناوری تولید باتری در کلاس جهانی برای بهبود نسل جدیدی از باتری‌ها با هزینه پایین‌تر و کارایی بالاتر برای خودروهای الکتریکی و محصولات ذخیره انرژی” است.

سلول

ایلان ماسک

همچنین گزارش شده است که تسلا در زمینه پیشرفت‌های افزایشی در سطح ماژول و بسته بندی مشغول به کار است؛ جایگزینی اتصال سیم با تکنولوژی جوش داده شده با لیزر و حرکت به سمت طراحی با ماژول کم‌تر، با استفاده از سلول‌های منشوری برای مدل ۳S چینی است.

این روزها آن‌قدر اخبار زیادی از تسلا وجود دارد که پا به پای اخبار تسلا رفتن کار دشواری است. برخی از آن‌ها توسط تسلا تأیید شده‌اند و یرخی به احتمال زیاد شایعه هستند. اما یک چیز مسلم به نظر می‌رسد: خودروسازهای پیشتاز بازار با روندی خطرناک به سمت باتری‌هایی با قیمت ۱۰۰ دلار به ازای هر کیلووات ساعت پیش می‌روند که بسیاری معتقدند حکم اعدامی برای خودروهای فسیل سوختی خواهد بود. تسلا برای موعد سرمایهگذاری باتری در ماه آوریل برنامه‌ریزی‌های خود را شروع کرده است و انتظار می‌رود که ایلان ماسک بعد از این رویداد اخبار بدی را برای صنعت نفت به ارمغان آورد.

 

Volti

Authors

,

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید