آیا مایل به خرید شاسی بلند برقی مِیپِل ۳۰X که کم‌تر از یک چهارم تسلا ۳ قیمت دارد، هستید؟

اگر پاسختان مثبت است، عالیه! چرا که قیمت فروش شاسی بلند برقی میپل ۳۰X با یارانه دولتی فقط ۹،۸۰۰ دلار است! خودروسازی میپل (Maple Automotive) نتیجه همکاری هلدینگ جیلی و شرکت فناروی کَندی است.

شرکت جیلی مالک ۷۸% سهام خودروسازی میپل است. همچنین مالک ولوو، تاکسی مشکی لندن و سهام عظیمی در دایملر، کارخانه مادر مرسدس بنز دارد. از طرف دیگر، شرکت کَندی در لیست شرکت‌های نسداک (NASDAQ) ایالات متحده قرار دارد که مالک ۲۲# این برند جدید خودروست. از شراکت خودروسازی جیلی و تکنولوژی کَندی، خودروی برقی میپل متولد شده که نه تنها در چین، بلکه در تمام دنیا ارزان‌ترین خودروی برقی است.

شاسی بلند برقی میپل ۳۰X: امکانات، مشخصات و محدوده قیمتی
مِیپِل 30X ، شاسی بلند برقی ، جیلی ، کَندی ، خودروسازی
میپل ۳۰X از جیلی مدل ویژن X3 الهام گرفته است.

طراحی میپل ۳۰X به صورت کراس‌اُور برگرفته شده از روی مدل‌های سنتی جمع و جور شاسی بلندهاست. این خودرو در رده قطعه B با طول کلی ۴ متر قرار دارد. مبنای طراحی آن، جیلی مدل ویژن X3 بوده است. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به سان روف و عدم نیاز به کلید (سوئیچ) اشاره نمود.

با وجود قیمت پایینی که این خودرو دارد اما همچنان دارای امکانات پیشرفته‌ای چون سیستم تشخیص عابر پیاده، سنسورهای جلو برای فعال کردن رانندگی خودمختار، تشخیص وجود شیء توسط پاور پنجره‌ها هنگام بالا رفتن و غیره است.

تنها نقطه‌ای که این خودرو یک تن از هزینه‌ها را کاسته، عملکرد آن است. رسیدن سرعت این خودرو از صفر تا صد کیلومتر ۱۲ ثانیه به طول می‌انجامد.

مِیپِل 30X ، شاسی بلند برقی ، جیلی ، کَندی ، خودروسازی

میپل ۳۰X از پیشرانه ۷۰ کیلوواتی با توان BHP 94 است که تنها پاسخگوی نیاز شما در بزرگراه‌هاست. نکته جالب این‌جاست که یکی از مزایای قدرت پایین‌تر موتور، بهره‌وری بالاتر است. بدین صورت که باتری کوچک‌تر این خودرو قادر است تا ۱۹۰ کیلومتر پیمایش را تأمین نماید. این مقدار بیشتر از مقدای است که مینی کوپر معروف تنها با ۱۷۰ کیلومتر پیمایش طی می‌نماید!

یکی دیگر از مزایای عالی این خودرو، امکان تعویض سریع باتری است. راننده قادر است تنها در ۸۰ ثانیه باتری دشارژ شده را با یک باتری شارژ شده یدک تعویض نماید.

مِیپِل 30X ، شاسی بلند برقی ، جیلی ، کَندی ، خودروسازی

مدل دیگری از خودرو برقی با ویژگی تعویض سریع باتری معرفی شده است. هرچن که ۳۰ ثانیه بیشتر زمان می‌برد تا باتری آن‌را عوض نمایید.

جیلی در نظر دارد تا اواخر سال جاری میلادی دو خودرو برقی جدید دیگر به بازار معرفی کند و انتظار فروش ۳۰ هزار دستگاه آخر را در همین بازه زمانی دارد.

میپل ۳۰X برای کاربران معمولی در دسترس است. همچنین جیلی از این خودرو به عنوان ناوگان حمل و نقل پرسنل خود در کائوکائو چین استفاده خواهد نمود.

آیا این شاسی بلند فوق‌العاده ارزان به اندازه تسلا ۳ به فروش می‌رسد؟

مِیپِل 30X ، شاسی بلند برقی ، جیلی ، کَندی ، خودروسازی

میپل ۳۰X بسیار مقرون به صرفه است اما از همه مهم‌تر امکانات آن است. یک اتومبیل برقی شهری که با استفاده از تعویض باتری ظرف مدت ۸۰ ثانیه قابل شارژ است که صرفه‌جویی بالقوه مالی برای هر خانواده حومه شهرنشین است.

قیمت پایین میپل ۳۰X آن‌را به یک وسیله نقلیه جذاب جذاب دوم ، نه فقط برای دارندگان اتومبیل معمولی بلکه برای صاحبان خودرو برقی با وسایل نقلیه قدرتمند مانند تسلا ۳ یا S تبدیل می‌نماید.

 

مِیپِل 30X ، شاسی بلند برقی ، جیلی ، کَندی ، خودروسازی

 

نویسندگان

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید