نسل جدید باتری خودرو برقی تسلا

باتری جدید تسلا

نسل جدید باتری خودرو برقی تسلا

تسلا اعلام کرد که یک میلیون سلول باتری نسل بعدی 4680 خود را در کارخانه آزمایشی خود در کالیفرنیا تولید کرده است.

این اعلام در حالی منتشر می شود که انتظار می رود تسلا تحویل مدل Y جدید خود را که مجهز به باتری 4680 سلولی و ساختاری است به زودی آغاز کند.

نسل جدید باتری خودرو برقی تسلا، در سال 2020، تسلا از سلول باتری جدید 4680 خود رونمایی کرد، یک سلول استوانه‌ای شکل جدید در قالبی بسیار بزرگ‌تر که به ادعای این شرکت شش برابر قدرت و پنج برابر ظرفیت انرژی تولید می‌کند و در عین حال هزینه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

از زمان رونمایی، تسلا سلول‌های 4680 را در یک «تاسیسات تولید آزمایشی» در فرمونت تولید می‌کند و تولید در مقیاس بزرگ را در کارخانه‌های دیگر از جمله Gigafactory Texas و Gigafactory برلین به کار می‌گیرد.

باتری نسل جدید

در حالی که تسلا آن را “کارخانه آزمایشی” می نامد، این خودروساز هدف خود را برای تولید 10 گیگاوات ساعت سلول باتری در این کارخانه اعلام کرده بود که بیشتر از بسیاری دیگر از کارخانه های تولید سلول باتری در مقیاس کامل عمل می کند.

با حدود 1000 سلول در هر خودرو، 1 میلیون سلول برای تولید حدود 1000 خودروی مدل Y در Gigafactory Texas کافی است.

اگر تسلا بتواند 100000 سلول 4680 در هفته تولید کند، تولید 100 خودروی مدل Y در هفته را امکان پذیر می کند، که شروع خوبی خواهد بود زیرا سلول های 4680 به موازات تولید مدل Y در جدید افزایش می یابد.

برند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبارفناوریاطلاعاتتماس